افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 11 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

زن جوان در آستانه اعدام/ طالبان دوباره دست به سنگ شده اند!

طالبان حکم اعدام این زن شوهر دار را صادر کرده اند و ممکن است او را در مسجد جامع قریه مقصود دره صوف اعدام کنند.

 

زن جوانی در ولسوالی دره صوف پائین ولایت سمنگان در آستانه اعدام قرار دارد و اگر اقدامی فوری در زمینه انجام نشود ممکن است امروز جمعه در ملا عام از سوی طالبان سنگسار شود.

 

یکی از باشنده های سمنگان که از افشای نام اش خود داری کرد گفت طالبان این خانم شوهر دار را به اتهام زنا که دو تن هم در همین قضیه کشته شده اند بازداشت کرده اند.

 

او افزود قرار اطلاع که خودش دارد طالبان حکم اعدام این زن شوهر دار را صادر کرده اند و ممکن است او را در مسجد جامع قریه مقصود دره صوف اعدام کنند.

 

حاجی عبدالله قوماندان امنیه ولسوالی دره صوف با تائید اینکه این زن به اتهام فعل زنا در قید طالبان قرار دارد گفت آنها به تنهایی توان نجات این خانم را ندارند و اگر اقدام فوری در زمینه صورت نگیرد ممکن اتفاق بدی برای این خانم رخ بدهد:

 

” بلی این خانم شب گذشته در ساحه زیر تسلط طالبان گرفتار شده و دو تن هم در همان خانه که این زن بازداشت شده کشته شده اند. مدتهاست که قسمت های از ولسوالی دره صوف پاین در کنترول طالبان است و ما تقاضاهای زیادی از مرکز برای راه اندازی عملیات در این ساحه را کرده ایم اما کسی گوش نکرد. طالبان با شکست از بغلان اینجا آمده و قوی تر شده اند و این زن در همانجا و در اختیار طالبان قرار دارد و اگر عملیاتی مهمی صورت نگیرد نجات دادن این خانم از توان پولیس دره صوف خارج است. “

 

در همین حال خدیجه حسنی رئیس امور زنان ولایت سمنگان گفت، تلاش های جدی را انجام خواهند داد تا از آسیب رسیدن به این خانم جلوگیری گردد:

 

” ما جدا داد خواهی خواهیم کرد و همین حالا تلاش میکنیم تا این زن را از سنگسار شدن نجات بدهیم. “

 

اما اینکه چه سرنوشتی در انتظار این خانم خواهد بود و آیا نجات خواهد یافت و یا مانند خانم رخشانه در ولایت غور سنگسار خواهد شد معلوم نیست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار