افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 23 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

زندان کندز مهمان زندانیان فراری

مقام های امنیتی در ولایت کندز اعلام نمودند که که دست کم بیست تن از زندانیان از جمله ۶۰۲ زندانی که بعد از سقوط این شهر به دست طالبان از زندان فرار کرده بودند دوباره به زندان برگشته اند تا روند قانونی حبس شان را سپری نمایند و یا هم مورد عفو قرار گیرند.

 

محمد اسلم کوهستانی، رئیس زندان کندز گفته است:” هفت نفر محبوسین جدیدآ آورده شده اند و چهار تن محبوسین داریم که خودشان دوباره مراجعه کرده اند و دوباره برگشته اند.”

 

زندان کندز دارای سه بخش اساسی است و بیش از پنجاه سال میشود که برای نگهداری زندانیان ساخته شده است و بیشتر بخش آنرا اتاق های گلی می سازد. تاکنون افرادی که به زندان برگشته اند میگویند که افراد دیگر نیز قصد برگشت به زندان دارد.

 

یکی از زندانیان گفته است که:” زمانیکه دروازه ها باز شد بندی ها که بیرون شدن در دهن دروازه دو نفر استاده بودن و گفتن که بروید از طرف ما آزاد هستین باز من هم بیرون برآمد و در شهر دریک جا بودم تا که شهر دوباره آزاد شد و دوباره به زندان برگشتم چون که من بسیار قید خود را سپری کردیم و زمان کم من مانده است.”

 

سخی یکی دیگری از این زندانیان است که به سیزده سال حبس محکوم شده است و تنها چهارونیم سال به آزادیش باقی مانده است او با رضایت خود به زندان برگشته است.

 

وی می گوید :” چهارونیم سال قید من باقی مانده است و من دوباره برگشتم و با مدیر صاحب مراجعه کردم که ما دوباره برگشتیم هر کجا که ما را روان می کنید.”

 

محمد قسیم چنگل باغ فرمانده پولیس کندز گفته است:” فعلآ تعدادی از طالبان اسیر داریم که کار شان در جریان است و زمانیکه دوسیه های شان تکمیل می شود باز ما آنها را به محبس تسلیم می سازیم.”

 

پس از گرفتن دو باره این شهر از طالبان شماری از جنگجویان طالب نیز بدست نیروهای دولتی افتاده است. از میان ۶۰۲ زندانی فراری از این زندان سی و پنج تن آنان زنان بودند طالبان پس از آماج قرار دادن در عمومی این زندان به داخل زندان شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار