افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 24 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

زندانیان بحرینی زیر شکنجه‌های وحشیانه جلادان سعودی

«حسام احمد» فعال بحرینی صدور احکام ظالمانه در حق چهره‌های معارض بحرینی را ترفند رژیم آل خلیفه برای به زانو در آوردن ملت و وادار کردن آنها به صرف نظر کردن از خواسته‌های مشروعشان توصیف کرد.

وی با اشاره به ادامه اعتراضات مسالمت‌آمیز مردمی در بحرین گفت: ظلم رژیم آل خلیفه و تخریب مساجد، تعرض به ناموس و کشتار جوانان برای ملت بحرین چیز عجیبی نیست.

احمد تصریح کرد: امروز بیش از دویست و پنجاه صفحه گزارش پزشکی در محکمه‌ها موجود است که ثابت می‌کند بازداشتی‌ها در جریان بازجویی مورد شکنجه‌های شدید قرار می‌گیرند.

این فعال بحرینی با اعلام اینکه برخی بازداشتی‌های بحرینی در زندان‌های عربستان تحت شکنجه‌های شدید و وحشیانه جلادان سعودی قرار می‌گیرند، گفت: آل خلیفه و آل سعود درصدد تسلیم کردن ملت بحرین و وادار کردن آن‌ها به عقب‌نشینی از خواسته‌هایشان هستند.

وی با اشاره به اینکه رژیم آل خلیفه از اشتباهاتش درس نمی‌گیرد، گفت: شورای حقوق بشر، بحرین را از مستبدترین کشورهای جهان برمی‌شمرد و این نشانه پیروزی خون شهدای ملت بحرین بر قاتلان و جلادانشان است.

احمد با تاکید بر اینکه دولت امریکا مسئول جنایات رژیم آل خلیفه در سرکوب اعتراضات ملت بحرین است، گفت: این امریکاست که از رژیم منامه حمایت می‌کند و اگر اینگونه نبود، شورای حقوق بشر قضیه تخلفات رژیم آل خلیفه را به شورای امنیت انتقال می‌داد، نه اینکه تنها به توصیه‌های خود اکتفا کند.

این معارض بحرینی تصریح کرد: ملت بحرین به اعتراضات خود در همه عرصه‌ها و میادین ادامه خواهد داد و به کشتار، ارعاب و محاکمه شهروندان از سوی رژیم آل خلیفه اهمیتی نمی‌دهد.

وی گفت: انقلاب ملت بحرین با قدرت و به شکل مسالمت‌آمیز ادامه خواهد داشت و به هر آنچه می‌خواهد خواهد رسید و پیروز خواهد شد.

پنج سال از عمر انقلاب ملت نستوه بحرین می گذرد، انقلابی که شعله آن از 14 فِبریوری 2011  تاکنون روشن مانده است.

این پنج سال در حالی سپری شد که این ملت ذره‌ای از مواضع خود عقب‌نشینی نکردند بلکه به رغم تمام ظلم و ستم سردمداران، روز به روز عزم و اراده خود را قویتر کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار