افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 3 نوامبر , 2014 لینک کوتاه خبر :

زنان ما نباید جنبه تزیینی و مالی داشته باشند

ترویج مسایل جنسی و عرضه زیبایی های زن همسو با آن، منجر به انحراف انسان از مسیر اصلی زندگی‏ اش می ‏شود. در جوامع به اصطلاح آزاد که تبلیغات مداوم، زنان را به سوی عرضه و نمایش خویش می‏ کشد و زیبایی های زن مرتب از طریق رسانه ‏ها عرضه می‏ شود، جامعه به انحراف کشیده شده است.

وزارت اطلاعات و فرهنگ طی خبرنامه ای از تمام رسانه‌های کشور خواست از استفاده ابزاری از زنان در تبلیغات بازرگانی خودداری کنند.

در خبرنامه این وزارت آمده است: آگهی‌های تجاری که در آن حضور مدرن بانوان صرفاً جنبه تزیینی داشته و از آن‌ها به عنوان ابزار کسب درآمد و شهرت استفاده می‌شود، در حقیقت تبلیغ تنزل جایگاه رفیع زن افغانستان است.

این نهاد در ادامه خبرنامه افزوده است: آگهی‌های تجارتی که کالای مادی را به قیمت تخریب فرهنگی و ترویج فرهنگ بی‌بندوباری تبلیغ می‌کند، افکار و اخلاق جوانان را به بیراهه می‌کشاند، نیز ممنوع است لذا رسانه‌های کشور باید از انتشار این نوع آگهی‌ها خودداری کنند.

شرکت‌های تبلیغاتی در جهان از مدل‌های زن برای تبلیغ و فروش کالاها به صورت گسترده استفاده می‌کنند و اکنون پس از حضور نیروهای خارجی در کشور ما و تلاش برای گسترش فرهنگ لیبرال دموکراسی غربی، متاسفانه شرکت‌ها و نهادهای تجاری در افغانستان نیز وارد این حیطه شده‌اند و در چند سال اخیر شماری از دختران در فیلم‌های تبلیغاتی حضور یافته‌اند.

ترویج مسایل جنسی و عرضه زیبایی های زن همسو با آن، منجر به انحراف انسان از مسیر اصلی زندگی‏ اش می ‏شود. در جوامع به اصطلاح آزاد که تبلیغات مداوم، زنان را به سوی عرضه و نمایش خویش می‏ کشد و زیبایی های زن مرتب از طریق رسانه ‏ها عرضه می‏ شود، جامعه به انحراف کشیده شده و سلامت روانی خانواده ها به مخاطره می افتد.

از سویی اسلام به دلیل ساختارهای محکمی که دارد و کاربردی بودن قواعد آن، وارد میدان می شود. برنامه این دین در خصوص زنان به گونه ای است که آن ها را در سایه حجاب به عرصه فعالیت های اجتماعی می‌آورد تا معلم عاطفه، رقت، لطف، تربیت و محبت و مانند آن باشد؛ بر خلاف دنیای غرب که عفاف را از زن می‌رباید، او را به شکل اسباب بازی راهی بازار می کند تا غریزه عده ای را تأمین کند. برایش هم مهم نیست که در این میان شخصیت زن را نابود سازد.

از سویی می دانیم که زنان نیمی از پیکره یک جامعه را تشکیل می‌دهند و می‌توانند در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نقش آفرین باشند. اسلام با طرح پوشش زن در حقیقت جواز حضور او در اجتماع را صادر کرده است و با دستورات خردمندانه درباره اخلاق اجتماعی زن، جلوی گسترش فساد و ناهنجاری‌های ناشی از اختلاط زن و مرد را گرفته است.

بنابراین بیراه نیست که دشمنان اسلام اهمیت حجاب را بعنوان سلاح زنان مسلمان دریافته‌اند و بهمین منظور اولین اقدامی که در راستای جنگ فرهنگی سعی در انجام آن دارند از بین بردن این پوشش و عفاف در زنان است چون به روشنی می‌دانند که اگر این گوهر ارزشمند از زنان گرفته شود، منشا فسادها و ناهنجاری‌های عظیمی در جامعه اسلامی خواهد شد.

در همین راستا و در حالی که مسلمانان کشورهای مختلف غربی در سال های اخیر با محدودیت هایی از جمله محدودیت در پوشش اسلامی مواجه شده اند، رسانه های آنان به بهانه های مختلف از زنان مسلمان می خواهند حجاب خود را از سر بردارند.

و هزار افسوس باید خورد که در روزگاری که ستارگان زن غربی بعد از عمری خطا و بیراهه رفتن به اسلام گرایش پیدا می کنند، اما زنان مسلمان ما تازه به فکر آزادی غربی و بی بندوباری و بی حجابی می افتند.

که امیدواریم در دولت وحدت ملی به این مهم بیشتر از دولت قبلی توجه صورت گیرد تا مدرم افغانستان بیش از این شرمنده نشوند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار