افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 8 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

زخمی شدن رییس دادگاه استیناف لوگر

سلیم صالح، سخنگوی والی لوگر گفت: یک انتحار کننده صبح روز گذشته می خواست با حمله انتحاری حقیق الرحمان، رییس استیناف ولایت لوگر را ترور کند که موفق به انجام این کار نشد، در نتیجه یک تن کشته و ۷ نفر زخمی شده اند.

 

آقای صالح می گوید که فرد انتحار کننده تلاش کرده تا خود را به رییس استیناف برساند اما قبل از اینکه به موتر این مقام قضایی نزدیک شود، شناسایی شد، به گفته صالح انتحارکننده در چند قدمی موتر آقای حقیق الرحمان مواد انفجاری خود را مفنجر کرد.

 

در همین حال، هما احمدی، عضو شورای ولایتی لوگر گفت که در این حمله حقیق الرحمان و قاری باسط یک تن از قاری های ولایت لوگر زخمی شده اند.

 

خانم هما می گوید که حمله کننده انتحاری مواد انفجاری خود را در بایسکل جاسازی کرده بوده و هنگام عبور موتر حقیق الرحمان انفجار داده است.

 

او افزود که در جریان حمله انتحاری یک تن از محافضان این مقام قضایی کشته شد، هما همزمان تایید کرد که وضعیت صحی شماری از زخمی ها وخیم است.

 

این عضو شورای ولایت لوگر می گوید که در بین زخمی های این رویداد یک زن نیز شامل است که از ناحیه سر و پا زخمی شده است.

 

این انفجار در مقابل منزل رییس استیناف ولایت لوگر در بازار رخت فروشی در شهر پل علم مرکز ولایت لوگر رخ داده است.

 

ولايت لوگر در ۶۵ کيلومترى جنوب کابل یکی از ولایت های ناامن کشور به شمار می رود، حضور طالبان و افراد وابسته به گروه طالبان در این ولایت گسترده خوانده شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار