افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 16 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

زاخیلوال در کجای حکومت وحدت ملی ایستاده است؟

اشرف غنی رییس جمهوری که بسیاری وی را دیکتاتور مآب و خود محور می دانند و مستبد و خودرأی می خوانند، گاه تا جزیی ترین مدیران و کارمندان ادرات را زیر ذره بین و فیلتر تایید یا رد خود قرار می دهد و گاه تا سر حد یک مشورت هم به حساب نمی آید.

 

حضرت عمر زاخیلوال که از پیشینه سیاه و سابقه بد و عدم محبوبیت و شهرت در مفسده وی نکته ناگفته ای باقی نمانده است، به ناگهان در جایگاه مشاور عالی اقتصادی رییس جمهور انتخاب می شود و ابهامات بسیاری در اذهان عمومی بوجود می آورد.

 

از آن زمان تاکنون پیکان انتقادات تند و تیز مردم و مطبوعات و رسانه ها و برخی نمایندگان شورای ملی قلب ارگ ریاست جمهوری را نشانه رفته است که چرا امضای اشرف غنی پای برگه تایید و فرمان انتصاب این مزدور فاسد بی… است.

 

اما در پس زوایای ظاهری، این سوال پیش می آید که اگر اشرف غنی در جایگاه یک رییس جمهور حق انتخاب و قدرت اختیار تام می داشت آیا چنین اعجوبه های مضحکی گرد خود جمع می کرد؟ مگر نه اینکه منش و کنش وی حداقل در شش ماه گذشته خلاف این امر را ثابت می کند.

 

یا به عبارت دیگر اشرف غنی کی رییس است و کجا مرئوس؟! وی که با حساسیت و ریزبینی خاصی در کارمندان دون پایه و یا مخارج آشپزخانه ارگ مداخله می کند؛ چگونه می شود که مشاوران ارشد و عالی خود را از لیست سیاه احزاب انتخاب می کند؟!

 

حکایت رییس جمهوری که مرئوس استخبارات بیگانه است حکایت رییس نشسته بر ارگ در کابل است که استخبارات کشورهای همسایه، قدرت های منطقه و غرب تعیین می کنند چه مهره ای با چه میزان آزادی اطلاعات برای جاسوسی در کدام قسمت چینش و گزینش شود.

 

رسوایی افشا شدن مبلغ واقعی اختلاس از شرکت های تیل وزارت دفاع با همکاری آیساف و برخی طرف های داخلی به سرکردگی زاخیلوال با 270 میلیون اختلاف از مبلغ نشر شده توسط مطبوعات ریاست جمهوری (با انتشار فقط 100 میلیون دالر) فراموش ناشدنی و مهارنکردنی است.

 

ضربه هایی اینچنین مهلک که بر بدنه دولت وحدت ملی وارد می آید از سوی سران این حکومت به جان خریده می شود تا دیگر تبعات بزرگتر آن را از سوی استخبارات بیگانه به دنبال نداشته باشد این گونه است که باید تامل کرد و دید زاخیلوال و زاخیلوال ها براستی در کجای این حکومت ایستاده اند؟!

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار