افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 ژوئن , 2014 لینک کوتاه خبر :

استعفای نمایشی کافی نیست!

 

جناب ضیاالحق استعفا داده یا برکنار شده؟ کاملا روشن است که وی برکنار نشده بلکه بعد از اتمام کارش، گوسفندها را چاق نموده و ادامه کار را به قصابان سپرده است.

  

جناب امرخیل که بیشتر در این روزها بنام های گوسفند چاق و خاین ملی نیز مشهور است بالاخره رسما بعد از اینکه 2.500.000 هزار رای تقلب شده را وارد سیستم نمود و پروژه تبهکاری خود را اختتام و به شریکان داخلی و خارجی اش تسلیم داد با ده ها همکار متقلب دیگر خود در کمیسیون خداحافظی کرد و پس از گمانه زنی های بسیار از سمتش استعفا داد و جالب اینجاست که دعا نمود تا دیگر کارمندان کمیسیون راه تقلب او را مانند قبل تعقیب و پیروی نمایند.

حال سوالی که در ذهن همه متصور می باشد این است که جناب ضیاالحق استعفا داده یا برکنار شده؟ کاملا روشن است که وی برکنار نشده بلکه بعد از اتمام کارش، گوسفندها را چاق نموده و ادامه کار را به قصابان سپرده است.

اما آنچه که در قانون وضع شده امرخیل باید رسما از وظیفه اش برکنار می شد و مورد پیگرد قانونی قرار می گرفت، آخر کسی که این چنین با رای مردم بازی کند سزایش تنها استعفا نیست.

به هر حال خواست مردم از دولت افغانستان این است تا امرخیل با شرکای جرمی اش که هنوز هم بحیث کارمندان بلند رتبه در کمیسیون کار می کنند بازداشت شده و آنها را به هر طریقی که ممکن است وادار به اقرار در مورد خیانت هایشان کنند و همچنین آرای متقلبی جناب امرخیل صاحب از میان آرای پاک مردم بیرون آورده شود.

مردم مظلوم افغانستان همیشه خواهان ملتی آباد بوده اما زمانیکه یک تقلب کار حرف از دموکراسی می زند و خود را بیگناه جلوه می دهد و حتی می گوید که بدون هیچگونه قیدی حاضر به استعفا هستم، بسیار جای شرم برای دولت افغانستان است.

اینک باید به جناب امرخیل صاحب بیان نمود که سند شنیداری وی دیگر فرصت توجیه و تبریه را از هر مدافع سیاسی و شخصی گرفته است.

افتضاح امرخیل به حدی شرم آور و غیر قابل توجیه است که حتی کاربران نقاب دار مدافع جناب امرخیل در شبکه های مجازی به اهانت یکدیگر پرداخته اند به راستی چه کسانی سمت ریاست دبیرخانه کمیسیون انتخابات را به امرخیل داده اند؟ به صراحت باید بیان نمود که ضیاالحق امرخیل پس از تایید و مشورت های فشرده حامدکرزی و معاونانش به این مقام منصوب شده است.

در حقیقت امرخیل برای دفاع از اشرف غنی، چنان به دور خود چرخیده که به جای محو داکتر عبدالله، اعتبار و حیثیت خود و جناب اشرف غنی را متلاشی ساخته است.

فراموش نشود که برای ترمیم حس اعتماد در سطح جامعه، نخستین کاری که باید و به سرعت صورت داده شود، معرفی امرخیل به دادگاه علنی است تا به پرونده اش رسیدگی شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار