افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس ولسی جرگه جریمه ۵ ملیونی اش را پذیرفت

ابراهیمی

آقای ابراهیمی ولسی جرگه باید ۵ ملیون و ۳ صد هزار افغانی بابت اتهام فسادی که بر او وارد شده بود را به حساب ولسی جرگه برگرداند.

آقای ابراهیمی پذیرفت که او این مبلغ را می پردازد. عرفان الله عرفان رئیس این هیئت که نتایج بررسی ها و فیصلهٔ هیئت را به نمایندگان ابلاغ می کرد، هم چنین فیصله کرد که خدای نظر نصرت رییس عمومی دارالانشای ولسی جرگه به دلیل خریداری های مشکوک و برکناری های سلیقه ای به مدعی العمومی معرفی شود و وظیفه اش نیز تا انجام بررسی از سوی این نهاد، به تعلیق درآید.

همچنین، براساس این فیصله، همایون همایون معاون اول ولسی جرگه به دلیل ورود شبانه و غیرقانونی به آرشیف تلویزیون ولسی جرگه، ۱۰ روز از حضور در نشست های ولسی جرگه محروم شد. لالی حمیدزی به دلیل برخورد فزیکی با گل پادشاه مجیدی یک عضو دیگر ولسی جرگه، ۱۵ روز از حضور در نشست های این جرگه محروم شد. عبیدالله بارکزی عضو دیگر ولسی جرگه نیز به دلیل حمله بر معاون اول ولسی جرگه، ۱۰ روز از حضور در نشست های ولسی جرگه از سوی این هیئت محروم شد. عرفان الله عرفان رییس هیئت گفت که هیئت با بی طرفی کامل اتهام ها را بررسی کرده است. عبدالرئوف ابراهیمی رییس ولسی جرگه پس از اعلام نتیجه بررسی هیئت گفت: ۵ ملیون ۳ هزار از سوی ریاست امور امنیتی شورا برای استحکامات و مصارفات دفاترش به مصرف رسیده و اگر ریاست امور امنیتی این مصارف را به دوش نگیرد، من این پول را می پردازم. همایون همایون معاون اول ولسی جرگه و لالی حمیدزی عضو دیگر ولسی جرگه نیز گفتند که به فیصله هیئت احترام می گذارند. اما؛ خدای نظر نصرت رییس عمومی دارالانشای ولسی جرگه و عبیدالله بارکزی عضو ولسی جرگه، در مورد این فیصله اعتراض کردند. آقای نصرت و آقای بارکزی، فیصله هیئت را مغرضانه و عقده مندانه خواندند. حدود دو هفته پیش ولسی جرگه هیاتی را از چهار کمسیون به ریاست نایب منشی این جرگه برای بررسی اتهام فساد در دارالانشای این جرگه موظف کرد. عرفان الله عرفان نایب منشی ولسی جرگه گفت که هیئت موظف در مدت ۱۲ روز، تمامی اتهام های فساد را بررسی و راپور کامل آن را آماده کرده است. از سوی هم، آرین یون و راضیه سادات منگل نتایج بررسی این هیئت را مغرضانه خواندند و تأکید کردند که خدای نظر نصرت رییس عمومی دارالانشای ولسی جرگه چوب سوخت اختلافات ابراهیمی و آقای همایون شده است. خدای نظر نصرت آقای عرفان را به عدم دقت در برسی هایش متهم کرد و گفت که اسنادی را در مورد خود آقای عرفان نیز پخش خواهد کرد. اما آقای عرفان گفت، هرگونه اتهام که بر او وارد باشد حاضر است در مدعی العمومی تحقیق دهد. او افزود که هیئت بخاطر عزت ولسی جرگه نخواسته راپور کامل بررسی هایش را در حضور رسانه ها ارایه کند. نماینده گان ولسی جرگه پس از اعلام نتایج برسی های هیئت موظف، فیصله کرد که به منظور جلوگیری از بی عزتی بیشتر این خانه، دیگر هیچ نماینده ای حق ندارد به این موضوع دامن بزند. این جرگه پس از اتهام فساد بر رییس و رییس عمومی دارالانشای ولسی جرگه، همواره پرتنش بوده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار