افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس مشرانو جرگه اظهارات سفیر انگلیس در مورد خط دیورند را محکوم کرد

فضل هادی مسلمیار

رییس مشرانو جرگه اظهارت سفیر انگلیس در مورد خط دیورند را مداخله‌جویانه دانست و گفت که اظهارات سفیر انگلیس در کابل در مورد خط دیورند از سوی مردم افغانستان محکوم است.

فضل هادی مسلمیار افزود: مشرانو جرگه مخالف هرگونه رسمیت دادن و سیم خاردار کشیدن در امتداد این خط است و از خاموشی دولت در مورد اقدامات پاکستان در امتداد خط دیورند انتقاد کرد.

رییس مشرانو جرگه از ریاست جمهوری و وزارت خارجه افغانستان خواست که موقف درستی را در مورد اقدامات پاکستان در امتداد خط دیورند، اتخاذ کرده و به مجامع بین المللی شکایت کند.

شماری از سناتوران نیز اظهارات سفیر انگلیس را در مورد خط دیورند مداخله جویانه خواندند، زلمی زابلی یک عضو مشرانو جرگه گفت: سفر انگلیس به هدف مداخله در امور داخلی افغانستان چنین اظهاراتی را در مورد خط دیورند داشته است.

لطف الله بابا دیگر عضو مشرانو جرگه نیز گفت که سفیر انگلیس در کابل با این اظهاراتش در امور داخلی افغانستان مداخله کرده است و دولت افغانستان را نیز در مورد حصار کشی در امتداد خط دیورند توسط پاکستان، به معامله‌گری متهم کرد.

سفیر انگلیس در کابل گفته است که خط دیورند از سوی کشورش و جامعه جهانی من‌حیث سرحد رسمی میان افغانستان و پاکستان شناخته می‌شود. این اظهارات واکنش های تندی را در افغانستان به دنبال داشته و بسیاری‌ها آن را مداخله جویانه خوانده است.

حکومت افغانستان به طور رسمی تا هنوز در مورد خط دیورند ابراز نظر نکرده و می‌گوید که تصمیم گیری در مورد این خط از صلاحیت‌های مردم افغانستان است این در حالی است که دولت پاکستان اقدام به حصارکشی در امتداد خط دیورند کرده است و حکومت این اقدام پاکستان را غیر قابل پذیرش خوانده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار