افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 9 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

رییس شوراى ولايتى بلخ از زمان توافق بین ارگ و عطا محمد نور خبر داد!

عطا محمد نور اشرف غنی

محمد افضل حديد، رییس شوراى ولايتى بلخ زمان توافق بین ارگ و عطا محمد نور را مشخص کرد.

به نقل از پژواک، حدید در مورد این جنجال صحبت کرده گفت که با سفر سلام رحيمی و معصوم ستانکزى به ولايت بلخ، امکان پايان يافتن جنجال ميان ارگ و عطا محمد نور افزايش يافته است.

رییس شوراى ولايتى بلخ افزود که مدتى قبل گفتگوها ميان حکومت و عطامحمد نور به يک حالت جدی و با تنش رسیده بود، اما در اين اواخر وضعیت رو بهبودی نهاده است.

وی افزود که مذاکرات ميان ارگ و جمعيت اسلامى پیش رفته است و جنجال میان دو طرف در حال حل شدن است.

رییس شورای ولایت بلخ در اين زمینه معلومات بیشتر ارایه نکرد اما افزود که تا اکنون توافق های بین دو طرف صورت گرفته که امکان حل جنجال بین آنان را بيشتر می سازد.

به گفتۀ این مسؤول محلی، در مذاکرات ميان رياست جمهورى و نور بر سر 11 مورد گفتگو صورت گرفته است.

رییس شورای ولایتی خاطر نشان کرد که بحث های جدی در موارد باقی مانده به شکل جدی صورت گرفته و شايد هر دو جانب در مورد خواسته هاى شان از خود نرمش نشان داده باشند.

محمد اسحاق رهگذر يک شخص نزديک به عطامحمد نور و عضو حزب جمعيت اسلامى است که در حال حاضر نماينده مردم بلخ در ولسى جرگه می باشد.

شمارى از منابع ديگر نيز پیش از این گفته بودند که در مذاکرات ميان ارگ و عطا محمد نور بر سر دو وزارت، دو سفارت و بعضى ولايات توافق صورت گرفته است.

احمد جاويد یکی از فعالین مدنی بلخ به پژواک گفت که حکومت و مخالفين سياسى حکومت براى حل جنجال های موجود، بدون مذاکره و گفتگو راه حل دیگری ندارند.

 

 1. محرابدن چیان :

  حیف است که استاد عطا ملیونها دالر از جیب ملت منسوب خود دزدیده ومرتکب جرایم جنگی بوده هنوز برات دارد .ریس جمهور هنوز به تعهدات انتخاباتی خود وفا نکرد .

 2. عبدالسمیع راسخ :

  ﻧﻮﺭ ﻫﻢ ﺩﺭ ﻫﻤﻴﻦ ﻧﺰﺩﻳﻜﻲ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺟﻤﻊ ﺩﻭﺳﺘﻢ ﺩﺭ ﺗﺒﻌﻴﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﭘﻴﻮﺳﺖ ﻣﺒﺎﺭﻙ اﺵ ﺑﺎﺷﺪ

 3. محمد حامد از مزار شریف :

  سلام به شما همشریان آگرعطامحمدنور از کرسی خود برکنارشوددرصورت توافق شروط ها بازهم این خطاه سیاسی واین خطاه را استادمحترم هیج وقت نمی پزرید وازکرسی خود به هیج وجعه کنارنمیروداگرشرط هایش هم پزیرفته شود

 4. صادق زادران :

  توفق چی قانونی یا عیر قانونی عطا چی کارا یک خر دوان کی یک متفکر حدا برا بر می کونا دینا روز کرزی رهیسی جمهور بود ایم روز حانا نشین است تو عطا یک مهجر نیایی بااین وه ان دوشمنی این واطن وا ملت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار