افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس سابق امنیت ملی به حیث وزیر دولت در اصلاحات امور امنیتی منصوب شد.

امرالله صالح

امرالله صالح رییس سابق امنیت ملی بر اساس فرمان مستقیم ریاست جمهوری من‌حیث وزیر دولت در اصلاحات امور امنیتی و تعین افسران ارشد نیروهای دفاعی و امنیتی افغان منصوب شد.

رییس جمهور با نشر بیانیه‌ای از ایجاد سمت جدیدی در دولت به منظور تسریع روند اصلاحات در امور امنیتی، بررسی و نظارت بر تعین افسران ارشد امنیتی و دفاعی افغان خبر داد.

 

براساس این بیانیه وزیر دولت در اصلاحات امور امنیتی برای تعین قومندانان ارشد در نیروهای امنیتی و دفاعی افغان من‌حیث رییس کمیته تعین افسران و مشاور رییس جمهور در این زمینه عمل می‌کند.

 

اشرف غنی با صدور فرمانی وزارت‌های داخله و دفاع افغانستان را برای همکاری با وزیر دولت در اصلاحات امور امنیتی مکلف ساخت.

 

وزیر دولت در اصلاحات امور امنیتی به اشرف غنی و شورای امنیت افغانستان راپور خواهد داد.

 

امرالله صالح رییس سابق امنیت ملی پس از حمله هفته گذشته به شفاخانه نظامی در کابل در نامه‌ سرگشاده‌ای به رهبران حکومت وحدت ملی هشدار داده بود که نهادهای امنیتی افغانستان فرو ریخته‌اند و تنها با ابراز امیدواری وضعیت امنیتی بهبود نخواهد یافت.

 

وی در حالی از سوی رییس جمهور من‌حیث وزیر دولت در امور اصلاحات امنیتی منصوب شد که با بی‌کفایت خواندن مقامات امنیتی خواستار استعفای آنها شده بود.

 

در ادامه فرمان رییس جمهور، حسین فاضل سنچارکی من‌حیث رییس معاونت نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ و مژگان مصطفوی نیز من‌حیث رییس معاونت مالی و اداری این وزارت تعین شده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار