افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهور کشورمان عصر روز گذشته با وزیر خارجۀ ناروی دیدار کرد

ناروی

محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان، عصر روز گذشته با بورج برندی، وزیر خارجۀ کشور شاهی ناروی و هیئت همراه اش دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا وزیر خارجۀ کشور شاهی ناروی از حذف نام گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان از لست سیاه، استقبال کرده گفت که این موضوع می‎تواند در تأمین صلح و ثبات افغانستان را کمک کند.

 

 

 

آقای برندی از افزایش عواید حکومت افغانستان با توجه به شرایط دشوار این کشور به نیکی یاد کرده تأکید نمود که کشورش به همکاری و کمک هایش با افغانستان در بخش‎های مختلف ادامه می‎دهد.

 

 

 

رئیس ‏جمهور کشور، از همکاری‎های کشور شاهی ناروی در عرصه‎های مختلف به‎ویژه از نیروهای آن کشور که در بخش آموزش، نیروهای امنیتی افغان را همکاری می‎نمایند تشکری کرد. وی هم‎چنان از حمایت و پشتیبانی کشور ناروی از افغانستان در کنفرانس‎های وارسا و بروکسل سپاس‎گزاری نمود.

 

 

 

رئیس‎جمهور محمداشرف غنی خاطرنشان کرد، یکی از اولویت‎های ما مهار آب‎های افغانستان می‎باشد و کشور ناروی دراین زمینه از تجارب خوب برخوردار است. وی خواهان همکاری و شریک ساختن این تجارب با افغانستان گردید.

 

 

 

وزیر خارجۀ کشور شاهی ناروی گفت که کشورش در استفادۀ موثر از آب‎ها و جمع‎آوری تکس و نیز مبارزه با فساد اداری دستاوردهای خوبی دارد، و آماده است تا این تجارب را با حکومت افغانستان شریک سازد. او هم‎چنان افزود که در کنار این بخش‎ها، کمک‎های بیشتر کشورش در بخش معارف معطوف می‎باشد.

 

 

 

وی از رئیس‎جمهورکشور دعوت کرد که در کنفرانس اسلو که قرار است سال آینده در ناروی برگزار گردد اشتراک ورزد. دو طرف روی موضوعات مختلف به‎ویژه مسایل انکشافی، امنیتی، اقدامات جهت تأمین صلح، دورنمای سال ۲۰۱۷ و همکاری‎های منطقوی نیز بحث و تبادل نظر کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار