افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 16 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهور: هیچ‌گاهی تسلیم زورنخواهیم شد

رییس جمهور غنی می‌گوید که از بی عدالتی و بی ثباتی خسته شده است و هیچ‌گاهی تسلیم زورنخواهد شد.

در نشست روز گذشته، رییس جمهور غنی طالبان را باغیان خطاب می‌کند و می‌گوید که در جنگ کندز باغیان به ناموس، جان و مال مردم آسیب رساندند و وی این‌گونه جنایت را پذیرفتنی نمی‌داند.

 

وی می‌گوید: “فرق دولت و باغی‌های کندز در چه بوده است؟ قوای امنیتی و دفاعی در کندز حقوق بشر را صد مه نزده اند؛ در حالی‌که باغی‌ها به ناموس مردم، جان مردم و مال مردم خساره رسانده اند و این رقم جنایت مورد قبول دولتی که به حاکمیت قانون باور داشته باشد، نیست.”

 

در همین حال، رییس جمهور غنی می‌گوید که از بی عدالتی و بی ثباتی خسته شده است و هیچ‌گاهی تسلیم زورنخواهد شد .

 

رییس جمهور غنی با اشاره به جنگ کندز می‌گوید که بربنیاد گزارش نماینده سازمان ملل متحد، نیروهای امنیتی افغان به غیرنظامیان آسیبی نرسانده اند.

 

وی می‌افزاید: “مردم ما از بی عدالتی و بی ثباتی خسته شده اند.”

 

از سوی دیگر، هیئتی از مجلس نماینده‌گان برای بررسی چگونگی سقوط کندز و جنایاتی که در برابر مردم انجام شده است، به کندز رفت .

 

میرداد نجرابی، رییس کمیسیون امنیت داخلی مجلس نماینده‌گان، می‌گوید: “کمیسیون امور دفاعی و امنیت داخلی مجلس نماینده‌گان برای حقیقت‌یابی چگونگی سقوط کندز و ظلم و تجاوزی که برمردم شده است، موظف شده ایم تا به کندز برویم و بررسی های‌مان را آغاز کنیم.”

 

در همین حال، کمیسیون حقیقت‌یاب چگونگی رویداد کندز کار خود را آغاز کرده است و اعضای این کمیسیون با رییس اجراییه نیز دیدار و گفت‌وگو کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار