افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

درخواست رییس جمهور از مردم افغانستان

اشرف غنی رییس جمهور افغانستان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، اشرف غنی در دیدار با اعضای شورای ولایتی بدخشان گفت: معادن ملکیت مردم افغانستان اند و باید مردم در حفاظت آن با حکومت همکار باشند.
رییس جمهور اشرف غنی پیش از چاشت امروز اعضای شورای ولایتی بدخشان را در قصر گلخانۀ ارگ به حضور پذیرفت.

درین دیدار ابتدا عبدالمتین بیگ رییس عمومی ادارۀ مستقل ارگان های محل صحبت کرد و از رییس جمهور بخاطر ملاقات با اعضای شورای ولایتی بدخشان تشکری کرده، گفت که اعضای شوراهای ولایتی بر اساس یک پلان منظم سال یک مرتبه به منظور شریک سازی و حل مشکلات محلی شان، به مرکز سفر می کنند.

سپس داکتر احمد بشیر صمیم و خانم سائره صبا عالمیار به نماینده گی از دیگران صحبت کردند و از توجه رییس جمهور به بخش های مختلف ولایت بدخشان تشکری کرده، گفتند که مردم بدخشان حامی قاطع حکومت و نظام می باشند.

آنان مشکلات محلی شان را در عرصه های امنیتی، صحی، بیجاشدگان داخلی و احداث سرک ها با رییس جمهور شریک ساختند و افزودند که عملیات نظامی بر ضد دشمن از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور راه اندازی شود و منابع طبیعی و معادن از انحصار زورمندان و تروریستان بیرون گردد.

نماینده گان مذکور پیشنهاد کردند تا در بخش های تجهیز شفاخانه ها، رفع کمبودی و بلند بردن ظرفیت داکتران و نرس ها، کشت زعفران، آموزش های حرفوی زنان و سایر پروگرام ها در ولایت بدخشان، توجه صورت گیرد. آنان افزودند که در سه سال گذشته در عرصه های احداث سرک ها و اتصال مناطق مختلف آن ولایت، توجه صورت گرفته است و تاکید کردند که این روند به گونه معیاری ادامه پیدا کند.

رییس جمهور غنی پس از استماع صحبت های اعضای شورای ولایتی بدخشان، ضمن خوش آمدید به آنان، از اینکه نماینده گان مذکور خواست ها و مشکلات مردم ولایت بدخشان را با وی شریک ساختند، تشکری کرده، گفت که سلسلۀ دیدارها با نماینده گان شوراهای ولایتی ادامه خواهد یافت.

رییس جمهور از تعهد، شجاعت و فداکاری مردم ولایت بدخشان در راستای دفاع از کشور ستایش کرد و با اشاره به مبارزۀ جوانان آن ولایت در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از آنان خواست تا پیام امتنانیه وی را به تمام مردم ولایت بدخشان برسانند.

رییس جمهور کشور بخاطر حل مشکلات مردم ولایت بدخشان بخصوص حل مشکل بیجاشدگان، به مسوولین و ادارات مربوطه هدایات لازم صادر کرد و افزود که به تمام مشکلات مردم ولایت بدخشان بخصوص رسیده‌گی به موقع به ولسوالی های سرحدی آن ولایت، توجه صورت می گیرد و در این خصوص پروگرام های منظم روی دست است.

محمد اشرف غنی گفت که به منظور تامین امنیت بهتر در شمال کشور بخصوص ولایت بدخشان، عملیات نظامی آغاز شده است و این عملیات تا سرکوب کامل دشمن، ادامه خواهد یافت. وی اضافه کرد که حکومت در زمینۀ مدیریت منابع طبیعی و معادن توجه خاص می کند و در این خصوص همکاری مردم مهم است.

رییس جمهور غنی در اخیر این دیدار گفت که منابع طبیعی و معادن، ملکیت های مردم اند و ما باید از آن در همکاری با مردم حفاظت نموده و بخاطر رفاه و ترقی کشور، استفادۀ معقول نمائیم.

 1. Baba Brat :

  داکتر صاحب

 2. محمدرفیع سخی محمدی :

  چی درخواست دارد دیگرمنتظرباش نک

 3. Gulpadsha Halimi :

  مرغ را می گیرد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار