افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهور روسیه: خطرات ناشی از تروریزم در افغانستان بیشتر شده است

رییس جمهور روسیه اظهار داشت متاسفانه با خارج شدن واحد های قوای خارجی از افغانستان وضعیت در این کشور رو به وخامت نهاده، خطرات ناشی از تروریزم بیشتر شده و این گروه های افراطی به کشورهای همجوار افغانستان هم رخنه می کنند.

 

رییس جمهور روسیه ولادمیر پوتین اظهار میدارد که با افزایش نفوذ گروه افراطی دولت اسلامی در افغانستان وضعیت در کشور بدتر شده است.

 

ولادمیر پوتین در این مورد دیروز در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان امنیت دسته جمعی در شهر دوشنبه پایتخت تاجکستان سخن گفت.

 

رییس جمهور روسیه اظهار داشت متاسفانه با خارج شدن واحد های قوای خارجی از افغانستان وضعیت در این کشور رو به وخامت نهاده، خطرات ناشی از تروریزم بیشتر شده و این گروه های افراطی به کشورهای همجوار افغانستان هم رخنه می کنند.

 

خطر روز به روز بیشتر می شود چون در پهلوی گروه های افراطی و تروریستی در افغانستان اکنون گروه دولت اسلامی هم فعالیت خود را در کشور بیشتر ساخته است.

 

به گفته رییس جمهور روسیه تهدید این گروه افراطی دیگر در سرحدات سوریه و عراق محدود نمانده است.

 

به گفته رییس جمهور روسیه تروریستان قتل های دسته جمعی را انجام میدهند، ملت ها را به هرج و مرج و قحطی سوق میدهند، آثار فرهنگی و امکان امن مذهبی را تخریب می کنند.

 

او همچنان افزود تهدید مواد مخدر هم افزایش یافته و به عقیده وی تلاش های قوای بین المللی کمک به امنیت در افغانستان نتوانسته جلو تولید تریاک را در کشور بگیرد و این مبارزه نتیجه دلخواه نداشته است.

 

رییس جمهور روسیه تاکید نمود آنها می دانند که این تهدیدها چگونه هر روز بیشتر می شوند و علامتی برای محدود شدن آنها دیده نمی شود.

 

سران کشورهای عضو پیمان امنیت دسته جمعی دیروز در شهر دوشنبه پایتخت تاجکستان خواهان تقویه تلاش ها جامعه بین المللی برای جلوگیری از فعالیت گروه های تروریستی و گروه دولت اسلامی در افغانستان شدند.

 

در اعلامیه که بعد از اجلاس سازمان امنیت دسته جمعی به نشر رسید آمده است که تقویه اقدامات بین المللی و گام های موثر در این راستا می توانند از این خطرات جلوگیری نمایند.

 

به گفته آنها سازمانها و گروه های تروریستی و افراطی رادیکالیزم سیاسی، دینی و اجتماعی را تحریک و تقویه می کنند، به جنایات بین المللی راه را باز می کنند و پایه های دولت و موسسات قدرتمند را تکان میدهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار