افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهور رتبۀ دگرجنرالی را به تورن‌جنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی تفویض کرد

ارکانحرب طارق شاه بهرامی

رییس جمهور غنی بر اساس پیشنهاد دفتر شورای امنیت ملی کشور، طی حکمی رتبۀ دگرجنرالی را به تورن‌جنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی به منظور تقدیر از شایستگی موصوف در امر سوق و اداره، تفویض کرد.

در مراسمی که به همین مناسبت در ارگ انجام شد، رییس جمهورغنی ضمن عرض تبریکی به دگرجنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی گفت که با روی کار آمدن نسل نو در سطوح رهبری حکومت، به ویژه در سکتور امنیتی و دفاعی تغییرات مثبت در کیفیت کار به وجود آمده است.

رییس جمهور تصریح کرد که به اثر سعی و تلاش رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی و قربانی‌های این نیروها، مرحلۀ اول جنگ با مؤفقیت مدیریت گردید و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور آمادگی کامل برای دفع وطرد پلان های شوم دشمن را در هر نقطه دارند.

اشرف غنی از رهبری سکتور امنیتی و دفاعی و همچنان شورای امنیت ملی کشور بخاطر تلاش های همه جانبۀ شان در پلان‌گذاری‌های موفقیت‌آمیز، تشکر کرد.

دگرجنرال ارکانحرب طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی از رییس جمهور کشور و توجه به نیروهای امنیتی ودفاعی قدردانی کرد.

وی ضمن قدردانی از اعضای شورای امنیت ملی کشور، تعهد سپرد که در تشریک مساعی با ارگان های مربوطه، در راستای مبارزه با دشمنان مردم افغانستان از تمام توان کار خواهد گرفت.

دراین مراسم  محمدسرور دانش معاون دوم رییس جمهور،  عبدالله رییس اجرائیه،  محمد خان و  محمد محقق معاونین ریاست اجرائیه، محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور، رهبری سکتور امنیتی و دفاعی و برخی اعضای شورای امنیت ملی نیز حضور داشتند.

در طی یک سال اخیر این سومین مرتبه است که  رییس جمهور به طارق شاه بهرامی را ترفیع درجه می نماید و باعث واکنش های تندی بین فعالین مدنی و سایر اقشار مردم شده است .

کاربران صفحات اجتماعی می گویند در حالیکه کشور در نا امنی به سر می برند و نیروهای امنیتی موفق به تامین امنیت مردم نشده اند رییس جمهور بر چه اساسی به طارق شاه بهرامی ترفیع درجه می دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار