افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهوری سابق کشورمان خواستار حل دیپلماتیک مشکلات سرحدی افغانستان و پاکستان شد

کرزی

کابل – حامد کرزی رییس جمهوری سابق کشورمان با انتشار بیانیه ای خواستار حل دیپلماتیک مشکلات سرحدی افغانستان و پاکستان و پایان دادن به درگیری های 3 روزه میان سرحدبانان دو کشور شد.
دفتر مطبوعاتی حامد کرزی امروز چهارشنبه گزارش داد که رییس جمهوری پیشین افغانستان از درگیری بین سرحدبانان کابل و اسلام آباد در «تورخم» ابراز نگرانی کرد و خواستار حل هر چه زودتر دیپلماتیک مشکلات بوجود آمده در این منطقه شد.
در این بیانیه افزوده شده است که باید هر چه زودتر برای مشکل بوجود آمده میان دو کشور همسایه در سرحد تورخم، راه حل دیپلماتیک پیدا شود.
کرزی در این بیانیه افزوده است که افغانستان و پاکستان مشترکات دینی و فرهنگی زیادی دارند و مشکلات موجود بین دو کشور و درگیری سرحدی بجز خسارت مالی و جانی به مردم دو طرف سرحد، سودی نخواهد داشت.
رییس جمهوری پیشین افغانستان از مردم خواسته تا از نیروهای افغان حمایت کنند و وی از شجاعت و مردانگی نیروهای افغان در مقابل نظامیان پاکستان ستایش کرده است.
درگیری بین سرحدبانان افغانستان و پاکستان در سرحد تورخم روز شامگاه یکشنبه گذشته پس از اقدام پاکستان برای بنای ساختمان در این منطقه آغاز شد.
تاکنون در این درگیری 3 عسکر سرحدی افغانستان کشته و 15 تن از آنان زخم برداشتند و گزارش ها حاکی است که یک افسر پاکستان در این درگیری ها جان خود را از دست داده است.
برخی منابع افغان ادعا کرده اند که در این درگیری 25 نظامی پاکستان کشته و یا زخمی شده اند.
وزارت خارجه کشورمان روز دوشنبه سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد و با ابلاغ مراتب نگرانی افغانستان از بابت درگیری ها در سرحد تورخم، گفت که اسلام آباد برخلاف توافقات قبلی نسبت به ایجاد تاسیسات در منطقه سرحدی تورخم اقدام کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار