افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

رییس امنیت ملی کارایی لازم را ندارد!

معصوم استانکزی

نماینده گان ولسی جرگه اعلام کردند که رییس امنیت ملی به جای تمرکز بر تامین امنیت، درگیر فعالیت‌های سیاسی شده است بنابراین باید از این سمت عزل شود.

در حالی که روز گذشته نماینده گان ولسی جرگه، معصوم استانکزی رییس امنیت ملی را احضار کرده بودند اما وی از حضور در این جرگه خودداری کرد.

شماری از نماینده گان خودداری استانکزی را بی‌ احترامی به ولسی جرگه دانستند و با جمع آوری امضا خواستار استیضاح و سلب صلاحیت رییس امنیت ملی شدند.

لالی حمیدزی نماینده کندهار در ولسی جرگه اظهار داشت: رییس امنیت ملی کارایی لازم را ندارد و در بیشتر فعالیت‌های سیاسی در کشور دخیل است.

وی افزود: استانکزی مسوولیت خود را من‌حیث رییس امنیت ملی به درستی انجام نداده و درگیر فعالیت‌های سیاسی شده است.

چند روز پیش از این نیز معصوم استانکزی رییس امنیت ملی، طارق شاه بهرامی وزیر دفاع و ویس احمد برمک وزیر امور داخله به جلسه پلان سوال درباره تدابیر امنیتی انتخابات آینده به ولسی جرگه احضار شدند، اما استانکزی از حضور درین نشست خودداری کرد.

این در حالی است که نماینده گان ولسی جرگه بارها رییس امنیت ملی را در اعتراض به وضعیت نابسامان امنیتی و ناتوانی نهادهای استخباراتی در جلوگیری از حملات تروریستی به این جرگه احضار کرده بودند.

از سوی دیگر، جنرال متقاعد افغان عتیق‌الله امرخیل معتقد است که فساد اداری، ضعف مدیریت و اختلافات داخلی بین رهبران سیاسی کشور سبب ناتوانی نهادهای امنیتی در جلوگیری از حملات تروریستی شده است.

 

  1. حیدری بابکرخیل :

    یک ریس جوان به کار است که چندین سال را در امیت دولتی واظیفه تیر کرد باشد

  2. Mohammad Farid :

    ریس نگو. کدو بگو به درد شاروالی نمیخورد ریس امنیت شده

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار