افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 27 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس اجراییه مخالفان مسلح را به صلح دعوت کرد

عبدالله عبدالله

رییس اجراییه به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان پیامی صادر کرد…

در متن این پیام آمده است: درحالی به استقبال رمضان می‌رویم که با وجود مشکلات برخلاف برنامه‌های شوم دشمنان و تروریست‌ها به سوی ثبات و استقرار گام برمی‌داریم.

رمضان از ماه‌های پر برکت و با عظمت است در این ماه٬ مسلمانان سراسرجهان در روشنایی هدایات قرآن و آموزه‌های پیامبر گرامی ما روزه می‌گیرند و با شوق به عبادت و نیایش می‌پردازند و همبستگی اجتماعی٬ بخشش٬ سخاوت و رسیده‌گی به نیازمندان را به اساس فلسفه اجتماعی رمضان به تجربه می‌نشینند.

مردم ما امسال درحالی به استقبال رمضان می‌روند که ما با وجود دشواری‌ها و مشکلات به توفیق و عنایت پروردگار و همکاری و حمایت شما برخلاف برنامه‌های شوم دشمنان و تروریست‌ها به سوی ثبات و استقرار گام برمی‌داریم.

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی ادامه داد: دشمنان درسراسر کشور در میدان نبرد شکست خورده‌اند و برنامه‌های کلان اقتصادی و عمرانی در سطح ملی و منطقوی درحال عملی شدن است و افغانستان از حمایت همه جانبه جامعه بین المللی برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: طالبان و دیگر گروه‌های تروریست‌ و حامیان آنان٬‌ حتی در ماه مبارک رمضان از ارتکاب عملیات بزدلانه انتحاری٬ جنایت و خیانت برخلاف تمام اصول و موازین دینی٬ و جنگ و دشمنی با ملت و مردم افغانستان دریغ نمی‌ورزند.

بر این اساس٬ تامین امنیت و دفاع از جان و مال مردم هنوز من‌حیث عمده‌ترین اولویت در رأس برنامه‌های دولت قراردارد.

از مردم افغانستان می خواهیم مثل همیشه با وحدت و اتحاد به استقبال ماه مبارک رمضان بروند و با سخاوت دست بینوایان و مفلسان این سرزمین را بگیرند و از دولت و قوای مسلح خویش در جنگ با طالبان و تروریست‌ها حمایت و پشتیبانی نمایند و اجازه ندهند دشمنان دین و عزت این سرزمین لذت و امنیت عبادت ماه پربرکت رمضان و سرور و شادی ایام عید را از ملت و مردم ما بستانند.

از دشمنان وطن می‌خواهیم دست از جنگ و مزدوری بیگانگان بردارند و به برکت این ماه مبارک به ندای صلح و آشتی لبیک گویند.

از خداوند قادر و توانا٬ خواستاریم دولت و مردم ما را توفیق عنایت فرماید تا از فضایل و برکت‌های این ماه مبارک بهره و در راه خدمت به مردم این سرزمین صادقانه گام برداریم و بر دشواری‌ها و مشکلات به همکاری یکدیگر غالب آییم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار