افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس اجراییه به مناسبت عید فطر پیامی را صادر کرد

عید فطر

پیام وی بدین شرح می باشد؛

فرارسیدن عید سعید فطر را به ملت سرفراز و با عزت افغانستان به ویژه نیروهای دلیر امنیتی، خانواده‌های شهداء، معلولان، مجروحان و قربانیان حوادث پسین تروریستی از صمیم قلب تبریک می‌گوییم. ضمن قبولی طاعات و عبادات شما در ماه مبارک رمضان، آرزو دارم الطاف و عنایات الهی همواره شامل حال ملت مسلمان و کشور عریز ما افغانستان باشد.

در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت، مغفرت و آمرزش است، دشمنان ملت افغانستان و تروریستان کوردل و بی‌رحم دست به جنایات بی‌سابقه و خونین زدند و با ارتکاب اعمال وحشیانه شماری از مردمان بی‌گناه و روزه‌دار را به شهادت رسانیده و خانواده‌های زیادی را به ماتم نشاندند.

ماه رمضان امسال یک ماه دشوار، پر چالش و سخت برای دولت و ملت افغانستان بود. در این ماه، دشمنان افغانستان در همکاری با شبکه‌ها و حلقات مزدور و اجیر خویش تمام زور و توان خود را برای ناکامی حکومت وحدت ملی و سرخوردگی و نا امیدی ملت سربلند افغانستان به کار بستند.

در این ماه، کابل شاهد مرگبارترین حملات تروریستی در سال‌های پسین بود. در نتیجۀ این حملات بزدلانه، ده‌ها تن از هموطنان‌ بی‌گناه‌ و روزه به دهان‌مان را از دست دادیم و صدها تن دیگر مجروح گردیدند.

این حملات از یک سو به هدف تضعیف روحیۀ عمومی و متزلزل‌سازی پایه‌های حکومت وحدت ملی و از سوی دیگر، به منظور ایجاد فاصله و اختلاف میان ملت افغانستان صورت گرفته است؛ اما دشمنان بدصفت افغانستان باید بدانند که با چنین حملات غیرانسانی و ددمنشانه هرگز نمی‌توانند مردم ما را از رفتن به پیش باز دارند. افغانستان به گذشتۀ تاریک رژیم طالبان بر نخواهد گشت.

نیروهای دلیر و شجاع امنیتی در مبارزه با هراس‌افگنان داخلی و خارجی ارادۀ قاطع و عزم راسخ دارند. در چند سال گذشته شماری از سربازان جان به کف مان به خاطر دفاع از حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و تأمین صلح و ثبات افغانستان، جان‌های عزیرشان را فدای سرزمین خویش ساختند.

با استفاده از عید سعید فطر، باردیگر ندای صلح را بلند کرده و از گروه‌های مخالف مسلح می‌خواهیم که دست از کشتار غیرنظامیان بی‌گناه و مردمان سرزمین خویش بردارند و حلقۀ غلامی و مزدوی بیگانگان را از گردن به دور افگنند. با خشونت، کشتار و ایجاد رعب و وحشت گروه‌های هراس‌افگن داخلی و حامیان خارجی شان به هدف نخواهند رسید. ترور و خشونت، مردم شجاع، باغرور و استوار افغانستان را از پا نخواهد ماند.

حکومت وحدت ملی، به ضعف‌های خویش و نارسایی‌ها و مشکلات جاری در کشور واقف است. ما به منظور فراهم‌ساختن فضای بهتر و سالم‌تر و ارایۀ خدمات به شهروندان و ایجاد نظم عمومی همچنان مصمم و متعهد به راه‌اندازی اصلاحات فراگیر در سکتورهای امنیتی، اداری و سیاسی می‌باشیم و باور داریم که بدون اصلاحات وضعیت کنونی همچنان تدوام خواهد یافت و از مردم قربانی خواهد گرفت.

یک بار دیگر، فرا رسیدن عید سعید فطر و پایان ماه رمضان مبارک را به همۀ شما هموطنان عزیز تبریک می‌گوییم و روزهای عید را برای‌تان سرشار از شادی، کامیابی و موفقیت آرزو داریم.

 

دکتور عبدالله عبدالله

 

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار