افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

رییس‌جمهور آینده کشور را حزب اسلامی تعین خواهد کرد!!

حکمتیار

رهبر حزب اسلامی با تاکید بر رای ندادن مردم به افراد فاسد در انتخابات آینده کشور اظهار داشت: اگر مجاهدین متحد شوند حکومت آینده و رییس‌جمهور افغانستان را حزب اسلامی تعین خواهد کرد.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در دیدار با اعضای تحریک وحدت المسلمین در کابل اعلام کرد که باید از انتخابات آینده من‌حیث ابزار تغییر استفاده کرد.

وی ضمن تشویق مردم به اشتراک در انتخابات گفت: اگر همه مردم در انتخابات اشتراک کنند ما شاهد تغییراتی در کشور خواهیم شد.

حکمتیار تصریح کرد که در صورت حفظ اتحاد حزب اسلامی، حکومت آینده و رییس‌جمهور افغانستان را آنها تعین خواهند کرد.

رهبر حزب اسلامی اظهار داشت: مردم به نماینده گان مفسد رای ندهند بلکه پارلمانی معتبر و اسلامی را تشکیل دهند که در خدمت مردم باشد.

وی اهداف و راهبرد حزب اسلامی در افغانستان و حزب تحریک وحدت المسلمین را یکسان دانسته و خواستار ایجاد شورای مشترک بین دو حزب شد.

حکمتیار گفت: جنگ جاری در کشور به نفع نیروهای خارجی بوده و حزب اسلامی راه مصالحه را در پیش گرفته است و نباید از خارجی‌ها انتظار صلح داشت.

رهبر حزب اسلامی دو ماه قبل نیز در یک نشست خبری اعلام کرد که این حزب در انتخاب رییس‌جمهور آینده افغانستان نقش برجسته‌‌ای دارد و کسی رییس‌جمهور خواهد شد که حزب اسلامی بخواهد.

وی تاکید کرده بود که هنوز برای نامزدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان تصمیم نگرفته، اما از هیچ نامزدی در این انتخابات نیز حمایت نخواهد کرد.

رهبر حزب اسلامی در این کنفرانس خبری مدعی شد: رییس‌جمهور آینده افغانستان کسی است که حزب اسلامی بخواهد.

امام محمد وریماچ رییس سکرتریت کمسیون انتخابات افغانستان در واکنش به اظهارات حکمتیار گفته بود: احزاب کوشش می‎کنند تا خود را قوی و دیگر حزب‌ها را ضعیف نشان دهند و برای جلب توجه بیشتر چنین موضوعاتی را مطرح می‌کنند.

از سوی دیگر نیز ریاست اجراییه کشور، انتخابات را یک روند ملی دانست و تصریح کرد که انتخابات در گرو شخص خاصی نیست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار