افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, مقاله -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 جولای , 2015 لینک کوتاه خبر :

ریال های سعودی/ پشتوانه مالی داعش

تمامی منابع مالی داعش و طالبان و دیگر گروه های تکفیری از ریال های سعودی است که به سمت کشور ما، پاکستان، سوریه، عراق، لیبی و دیگر کشورهای مسلمان سرازیر می شود تا دشمنان اسلام بر دیار مسلمین حاکم شوند.

 

در حالی که دولت پاکستان به دنبال کسب منابع مالی غرب هستند تا در ظاهر با طالبان قدیمی و داعش نوظهور در پاکستان مبارزه کنند، شبه نظامیان مستقر در پاکستان سعی دارند با شبه‌نظامیان سوریه و عراق ارتباط برقرار کنند و رسما اعلام کردند که طالبان پاکستان در حد توان از داعش حمایت می‌کند تا منسجم‌تر با تمام قوا وارد عمل شوند.

 

چندی قبل رهبر طالبان برای اولین بار از گروه خراسان و داعش حمایت و عنوان کرد تا حد امکان به این گروه‌ها کمک می‌کند تا در پاکستان و افغانستان فعالیت خود را گسترش دهند چرا که طالبان مرز مشترک افغانستان و پاکستان یعنی خط دیورند را نمی‌پذیرند این مرز را مانند دیوار برلین عامل اصلی جدایی بین پشتون‌ها و مسلمانان می‌دانند.

 

در چند ماه اخیر نیز طالبان بارها از برپایی خلافت اسلامی و مبارزه با دولت و رسانه‌های پاکستان و افغانستان تاکید کرده اند و با تعریف و تمجید از پیروزی‌های داعش مدعی شده اند که طالبان پاکستان درگیر جنگ با ارتش هستند اما برادران خود در سوریه و عراق را فراموش نکرده‌اند و از هر فرصتی برای حمایت از آنها استفاده خواهند کرد.

 

نظر آگاهان مسایل سیاسی بر این است که بیشتر گروه‌های شبه‌نظامی پاکستان به ویژه گروه‌هایی که از طالبان پاکستان جدا شده‌اند تصمیم دارند به داعش پیوسته یا به نوعی از این گروه حمایت کنند تا از منابع سرشار مالی که توسط قدرت‌های غربی برای داعش فراهم می‌شود سهیم باشند.

 

شواهد نشان می دهد که غربی ها طی سال های اخیر دیگر آن حمایت پر رونق روزهای اول خود از طالبان را ندارند و بر روی داعش سرمایه گذاری کرده اند، لذا اکنون وقت آن رسیده که برای بهره برداری از کمک های غرب به داعش پیوست.

 

تمامی این سال ها اضافه شدن به نیروهای طالبان به همین جهت بود. اگر جوانان به گروه های شبه نظامی می پیوستند نه به خاطر تفکرات اسلامی و نه به خاطر اعتقادات جهادی این گروه های تندرو بود، بلکه برای امرار معاش و کسب حقوق خوب از دست غربی ها به شبه نظامیان می پیوستند.

 

این مطلبی است که جای تامل و تعمق فراوان دارد چرا که آمریکایی ها برای سالیان سال بعد برنامه ریزی کرده اند و از هم اکنون چشم انداز تصرف افغانستان و پاکستان را در سر دارند اما نه با حضور فیزیکی سربازانشان بلکه با حضور فکری و مالی نوکران شان.

 

و نکته پایانی برای کسانی که دم از دلسوزی برای وطن می زنند، این است که بدانید تمامی منابع مالی داعش و طالبان و دیگر گروه های تکفیری از ریال های سعودی است که به سمت کشور ما، پاکستان، سوریه، عراق، لیبی و دیگر کشورهای مسلمان سرازیر می شود تا دشمنان اسلام بر دیار مسلمین حاکم شوند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار