افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 20 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

ریاست اجراییه افغانستان حمله انتحاری روز گذشته در کابل را به شدت محکوم کرد

حکومت

 

با ابراز تاسف فراوان اطلاع حاصل کردیم که بازهم تروریستان بزدل و انسان ستیز با انجام زشت ترین و فجیع ترین عمل ضد اسلامی در یک حمله انتحاری و انفجاری بالای موتر حامل شهروندان خارجی واقع در منطقه بنایی پلچرخی کابل به تعداد ۱۴ تن از شهروندان کشور نیپال را کشته و ۹ نفر دیگر به شمول هم وطنان روزه دار ما را زخمی کرده اند.

 

گروه های تروریستی بار دیگر نشان داده اند که آنان با استفاده از هر فرصت ممکن برخلاف شعار دروغین خود بدون در نظر داشت ارزش های اسلامی به خصوص رمضان کریم درپی خلق وحشت و دهشت در جامعه هستند. به همین دلیل آنان حتی حرمت ماه مبارک رمضان را شکسته و دست از قتل و کشتار انسان های بیگناه برنداشته اند. در حالیکه فلسفه ی این ماه بزرگ عبادت، صلح، وحدت، همگرایی و همنوایی تمام مسلمانان جهان برای زدودن خشونت و جنگ و فراهم شدن یک زندگی مسالمت آمیز و صلح امیز است.

 

تروریستان با انجام این چنین حملات و هدف قرار دادن شهروندان خارجی ثابت کرده اند که فراتر از مرزها یک تهدید جهانی پنداشته می شوند، چون آنان به هیچ قوم، دین، جغرافیا و کشور مربوط نیستند و دشمن بشریت اند.

 

ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان برعلاوه تقبیح این رویداد اسفناک غم شریکی و همدردی خود را با ملت بزرگ افغانستان، خانواده های قربانیان این رویداد غم انگیز به خصوص دولت و مردم کشور نیپال ابراز می نماید و برعلاوه آن یکبار دیگر تاکید می کند مبارزه با تروریزم نیازمند همکاری های منطقه ای و جهانی است که حکومت افغانستان اراده قاطع برای تداوم این مبارزه و سرکوب تروریستان دارد. در اخیر به نهادهای امنیتی کشور هدایت داده شده است تا تدابیر جدی امنیتی را در نظر بگیرند که هموطنان عزیز ما و كارمندان بيروني مشغول كار در افغانستان در فضایی آرام و امن به كار و فعاليت بپردازند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار