افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 8 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

ریاست اجرائیه حمله انتحاری ولسوالی سانچارک را تسلیت باد گفت

داکتر عبدالله

 

با اظهار تاسف فراوان اطلاع یافتیم که تروریستان انسان ستیز و مزدور یک حمله انتحاری را به هدف سوء قصد به جان فرمانده اسبق جهادی و یکی از فرمانده هان ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان در دوران جهاد و مقاومت محترم محمد رحیم سانچارکی انجام داده اند. که در اثر آن دو پسر، یک خواهر زاده و یک برادر زاده ایشان به شمول دو تن از هم وطنان ما شهید شده اند. این حادثه اسفناک دیروز در ولسوالی سانچارک ولایت سرپل به قوع پیوست که همگان را متأثیر و غمگین ساخت.

 

متاسفانه تروریستان انسان ستیز حتی در نخستین روز عید سعید فطر که روز صفا و صمیمت، همدلی و همگرایی در میان مسلمانان جهان است، دست از جنایت و خونریزی در کشورهای اسلامی برنداشته و به حملات وحشیانه و فجیعانه ی خود در عربستان، عراق و افغانستان ادامه داده اند که این کار نهایت شقاوت، جهالت و پستی آنان را نشان میدهند. با این حال اینگونه رویدادها خطر جدی تروریزم را نه تنها در افغانستان بلکه در منطقه و جهان برجسته می سازد. بنابراین لازم است تا تمام کشورها در امر مبارزه با تروریزم بسیج شده و با افغانستان همکاری صادقانه و همه جانبه نمایند تا از این آفت شوم و سوزنده نجات یابیم.

 

ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در این باره نهایت غم شریکی و همدردی خود را با مردم ولایت سرپل به خصوص محترم فرمانده اسبق جهادی محمد رحیم سانچارکی و خانواده محترم شان ابراز میدارد. در ضمن برای شهدای این رویداد غم انگیز بهشت برین و برای بازماندگان شان به ویژه محترم فرمانده رحیم سانچارکی صبر جمیل آرزو می نماید.

 

 

 

دکتور عبدالله عبدالله

 

رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار