افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ریاست اجرائیه افغانستان بیانات سرتاج عزیز را بی اساس خواند

ریاست اجرائیه افغانستان بیانات مشاور امنیت ملی و روابط خارجی حکومت پاکستان سرتاج عزیز را بی اساس خوانده و گفته است که شبکه حقانی هم اکنون در پاکستان فعالیت دارد.

 

حکومت افغانستان می گوید: فعالیت گروه های تروریستی در خاک پاکستان علت اساسی اختلاف نظر بین سیاستمداران دو کشور می باشد.

 

در یک اعلامیه ریاست جمهوری افغانستان آمده است که از بین رفتن شبکه حقانی در پاکستان ادعاییست که اسلام آباد از ده سال به این سو تکرار می کند.

 

سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و روابط خارجی صدر اعظم پاکستان روز دوشنبه گفته بود که در نتیجه عملیات نظامی فعالیت شبکه حقانی در پاکستان تا حد زیاد متوقف شده و فعلاً فعالیت این شبکه در خاک افغانستان گسترش پیدا کرده است.

 

در اعلامیه ریاست جمهوری افغانستان در اشاره به این سخنان سرتاج عزیز گفته شده است که مقامات افغان اسناد و شواهدی واضح را در مورد فعالیت، مراکز، پنهان گاه ها و حامیان شبکه حقانی و دیگر گروه های تروریستی در خاک پاکستان به رهبری این کشور داده اند.

 

حکومت افغانستان گفته است بطور مکرر اسنادی را به پاکستان داده که فعالیت افراد مسلح را در قلمرو این کشور ثابت می کند.

 

در اعلامیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان تاکید شده است که در مورد فعالیت شبکه حقانی در پاکستان اسناد وجود دارد و این اسناد بدست حکومت پاکستان هم رسیده تا بر علیه آن اقدام نماید.

 

در اعلامیه تذکر رفته است که برای جامعه جهانی هم ثابت شده است که شبکه حقانی در پاکستان فعال می باشد.

 

ریاست جمهوری افغانستان همچنان می گوید: اینکه حکومت امریکا کمک های سالانه خود را به پاکستان به مبارزه این کشور علیه شبکه حقانی و دیگر گروه های تروریستی مشروط ساخته است، در حقیقت یک تاییدی از موقف افغانستان می باشد.

 

در اعلامیه گفته می شود که چشم پوشی از چنین یک حقیقت آشکار، مبارزه علیه تروریزم و تلاش ها برای تأمین امنیت در منطقه را ضعیف می سازد.

 

حکومت افغانستان از پاکستان خواسته است که بر علیه دشمنان دو کشور به شمول شبکه حقانی صادقانه همکاری نماید.

 

ریاست اجرائیه افغانستان هم بیانات مشاور امنیت ملی و روابط خارجی حکومت پاکستان سرتاج عزیز را بی اساس خوانده و گفته است که شبکه حقانی هم اکنون در پاکستان فعالیت دارد.

 

ولسی جرگه افغانستان هم روز گذشته در جواب به سخنان سرتاج عزیر گفت: شبکه حقانی در پاکستان فعال می باشد و از آنجا بر خاک افغانستان حمله می کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار