افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 10 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

روند رو به رشد مخالفان اتحادیه اروپا…

اتحادیه اروپا

طبق گزارش نظرسنجی جدید مرکز تحقیقاتی «پیو»، تعداد مخالفان با اتحادیه اروپا در این قاره در حال افزایش هستند.

بنا بر گزارش شبکه خبری «بی بی سی»، این نظرسنجی در شرایطی برگزار شده است که تنها دو هفته به برگزاری همه‌پرسی بریتانیا در خصوص ماندن و یا خارج شدن از اتحادیه اروپا باقی مانده است.

با این وجود، بنا بر نتایج نظرسنجی موسسه «پیو»، همچنان 51 فیصد از پاسخ‌دهندگان در ده کشور عضو اتحادیه اروپا از ادامه حیات این اتحادیه حمایت می‌کنند. 42 فیصد خواستار بازگشت قدرت بیشتر به دولت‌هایشان هستند.

نتایج این نظرسنجی از این امر حکایت دارد که در لهستان اکثریت مردم با 72 فیصد موافق اتحادیه اروپا هستند، و در مقابل در یونان 71 فیصد مردم کاملا با این اتحادیه اروپایی مخالفند. فرانسه نیز دیگر کشوری بود که 61 فیصد مردم آن با اتحادیه اروپایی مخالفت کردند.

موسسه افکارسنجی «TNS» چندی پیش یک نظرسنجی در میان مردم انگلیس برگزار کرده بود که از آنها درباره خروج از اتحادیه اروپا پرسیده بود. بر اساس نتایج این نظرسنجی، 43 فیصد از پاسخ‌دهندگان از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حمایت کرده بودند در حالی تنها 41 فیصد موافق ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بودند.

اما در نظرسنجی جدید موسسه «TNS»، که در میان مردم دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره ماندن یا خروج انگلیس از این اتحادیه برگزار شد، اکثر اشتراک کنندگان خواستار باقی ماندن انگلیس در این اتحادیه بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار