افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 1 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

رول برجسته خبرنگاران افغان و پاکستانی برای گسترش روابط میان دو کشور

تلاش ها برای گسترش همکاری ها میان خبرنگاران افغان و پاکستانی در حالی آغاز شده است که در حال حاضر رسانه ها در افغانستان و پاکستان با برخی مشکلات جدی روبرو اند.

 

اما وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان می گوید که خبرنگاران افغان و پاکستانی می توانند در راستای حل مشکلات و ایجاد نمودن نیت نیک رول برجسته را ایفا کنند.

 

سید کمال سادات معین جوانان این وزارت روز گذشته در یک نشستی که بنام “رفت و آمد خبرنگاران افغان و پاکستانی” با حضور داشت شماری زیادی از ژورنالیستان طبقه اناث هر دو کشور برگزار شده بود از آنان خواست تا گزارش های را به نشر برسانند که برای بهبود روابط میان دو کشور مفید تمام شود.

 

آقای سادات افزود که رسانه ها باید روابط میان دو کشور را مستحکم سازند.

 

“تقاضای من از خبرنگاران هر دو کشور اینست که چیزی را نشر کنند، بنویسند و یا طرح کنند که به نفع تحکیم روابط دو کشور باشد.”

 

خبرنگاران اناث افغان و پاکستانی در نشست سوم رفت و آمد در افغانستان از سوی موسسه “ایکول اکسس” دعوت شده بودند که هدف آن بهبود روابط و زمینه سازی زندگی صلح آمیز اتباع دو کشور است.

 

فرزانه عالی یک تن از خبرنگاران پاکستانی می گوید که این نشست به روابط هر دو کشور تأثیرات مثبت دارد.

 

خانم عالی افزود که در حال حاضر رهبران هر دو کشور تلاش دارند تا روابط میان دو کشور بهبود یابد.

 

” نسل نو افغان سوء تفاهمات زیادی در برابر پاکستان دارند و همین گونه نسل نو پاکستان در برابر افغانستان این مسئله و جنگ منفی را با دو شیوه میتوان از بین برد، یکی از طریق رسانه ها و دیگر آن از طریق جامعه مدنی.”

 

این نشست در حالی برگزار می شود که مبارزه و جنگ های روانی در برابر تروریزم و طالبان سبب کشته شدن خبرنگاران حین اجرای وظیفه شان شده است.

 

قبل از این، نشست های مشابه میان خبرنگاران در کابل و پاکستان برگزار شده است که ده ها خبرنگار از هر دو کشور در آن اشتراک ورزیده اند.

 

کارشناسان به این باور اند که این نشست ها همچنان می توانند به آن مشکلات مسلکی نقطه پایان بخشند که در حال حاضر رسانه های هر دو کشور با آن دست و گریبان اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار