افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

روسیه نگران گسترش حضور داعش در شمال است!

داعش تروریست

نماینده روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل از افزایش فعالیت گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرد.

واسیلی نبنزیا نماینده دایم روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل بار دیگر از افزایش فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت:روسیه نگرانی‌های جدی درباره وضعیت افغانستان، خاصتاً افزایش فعالیت‌ گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان دارد که باید به آن پاسخ داده شود.

نبنزیا اظهار داشت: داعش یکی از عوامل جدی در وخامت وضعیت کنونی افغانستان است و این گروه تروریستی به طور مداوم شمار جنگجویان خود در شمال کشور را افزایش می‌دهد.

نماینده دایم روسیه در سازمان ملل گفت: گروه تروریستی داعش تلاش می‌کند تا شمال افغانستان را به پایگاهی برای پیشروی به دیگر مناطق از جمله آسیای مرکزی تبدیل کند.

وی افزود: نگرانی اصلی ما از تلاش داعش برای ایجاد شبکه پایگاهای آموزشی در شمال افغانستان است، زیرا بسیاری از اتباع کشورهای آسیای مرکزی و روسیه نیز در این پایگاه‌ها برای انجام فعالیت‌های تروریستی آموزش می‌بینند.

دپلومات روسی تصریح کرد با وجود راپور‌های بسیار و نگرانی درباره انتقال سلاح به تروریست‌های داعشی در شمال افغانستان توسط چرخبالهای ناشناس، تحقیقی در این باره صورت نگرفته است.

نبنزیا خاطر نشان کرد تحقیقات کاملی باید در رسیده‌گی به این موضوع صورت گیرد تا حمایت تسلیحاتی از گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان متوقف شود.

این در حالی است که بسیاری از مقامات روسی اخیرا از انتقال جنگجویان فراری داعش به افغانستان از سوریه و عراق توسط امریکا ابراز نگرانی کرده بودند.

مقامات روسی بارها تاکید کردند که کنترول حریم هوایی افغانستان در دست نیروهای خارجی است، بنابراین نیروهای امریکایی و ناتو یا مانع پرواز چرخبالهای ناشناس نمی‌شوند و یا هم خود در انتقال جنگجویان داعش به کشور دخیل استند.

این در حالی است که شاخه خوراسان داعش به تازه گی با نشر فلمی از حامیان خود خواسته است اگر نمی‌توانند به سوریه و عراق بروند به ولایت ننگرهار در شرق و جوزجان در شمال افغانستان مهاجرت کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار