افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 31 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

روسیه دست امریکا را رو کرد/ افشاگری مسکو در مورد معاملات امریکا با داعش!

 

بر پایه اطلاعات نشر یافته، سه نظامی امریکایی در حالیکه مقادیری تسلیحات داشتند در منطقه کوهستانات ولایت سرپل دستگیر شدند و در همین منطقه نیز چند تروریست داعشی با مقادیری پول بازداشت شدند که می خواستند این جنگ افزارها را از عساکر امریکایی خریداری کنند.

وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته در اعلامیه ای نوشت: اخبار و شواهد عینی در افغانستان حاکی از موارد متعدد پرواز چرخبال های ناشناس در افغانستان حامل محموله هایی برای حمایت از گروه داعش است.

در اعلامیه برای نمونه به اظهارات مقام های ولایت جوزجان اشاره شده است که به موارد پرتاب جعبه های سلاح، مهمات و انواع تجهیزات از طیارات ناشناس برای دسته های گروه تروریستی داعش در این ولایت، فریاب و سر پل خبر دادند.

وزارت خارجه روسیه می افزاید: مقام های شورای محلی ولایت غزنی نیز به پرواز چرخبالهای ناشناس در نواحی تحت کنترول تروریست ها در مناطق مختلف اشاره کردند.

در اعلامیه آمده است: جالب توجه است که در بحبوحه کارز تبلیغاتی ضدروسی در رسانه های غربی و افغان که متهم کردن مسکو به حمایت از گروه طالبان پیگیری می شود، ینس استولتنبرگ سرمنشی ناتو و و.استوارت رییس اداره تفتیش وزارت دفاع امریکا اعلام کرده اند، هیچ نوع شواهدی دال بر کمک روسیه به طالبان وجود ندارد.

روسیه در پایان اعلامیه خود با اشاره به بیش از 15 سال حضور نظامی امریکا و کشورهای متحد (ناتو) در افغانستان، از واشینگتن و قرارداد آتلانتیک شمالی در باره پرتاب محموله های هوایی، پرواز چرخبالهای ناشناس و کمک های جنگ افزاری به تروریست ها از جمله داعش توضیح خواسته است.

وزارت خارجه روسیه سوم ماه ثور نیز اطلاعات مربوط به اقدام مستقیم جمعی از نظامیان امریکایی در افغانستان برای فروش جنگ افزار به تروریست های داعشی را فاش کرد و هر دو گروه نیز دستگیر شده اند.

در اعلامیه ای که در این زمینه نشر یافت، آمده است: بر پایه اطلاعات نشر یافته، سه نظامی امریکایی در حالیکه مقادیری تسلیحات داشتند در منطقه کوهستانات ولایت سرپل دستگیر شدند و در همین منطقه نیز چند تروریست داعشی با مقادیری پول بازداشت شدند که می خواستند این جنگ افزارها را از عساکر امریکایی خریداری کنند.

در اعلامیه آمده است: یک مورد عجیب هم آزادی پسر سرکرده گروه تروریستی موسوم به جنبش اسلامی ازبکستان از زندان امریکایی بگرام بود که پس از آزادی به شمال افغانستان رفت و قومندانی جمعی از تروریست های داعشی را برعهده گرفت.

وزارت خارجه روسیه در پایان اعلامیه نوشته است که از این موارد و حمایت های غرب و امریکا از تروریست ها و افراط گرایان در افغانستان زیاد است و کشورهای غربی برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات مکرر خود در 15 سال اخیر در افغانستان، روسیه را متهم می کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار