افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 24 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

روسیه از طالبان حمایت نمی‌کند!

وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات اشرف غنی اعلام کرد که این کشور از طالبان حمایت نمی‌کند.

اشرف غنی در سفر هفته گذشته به شرق افغانستان گفته بود که روسیه و پاکستان از طالبان حمایت می‌کنند و روسیه به این گروه سلاح می‌دهد.

وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات اشرف غنی با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که روسیه از طالبان حمایت نمی‌کند و اتهامات اشرف غنی بی اساس است.

در این اعلامیه آمده است که روسیه هرگز از گروه‌های مسلح در افغانستان حمایت نکرده و همواره برای برقراری صلح و ثبات در این کشور تلاش کرده است و در تقویت نیروهای افغان نقش داشته است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: اتهامات اشرف غنی غیر قابل قبول است و رییس جمهور افغانستان نباید تحت تاثیر تبلیغات رسانه‌های غربی قرار گیرد.

هفته گذشته طالبان قوماندانی امنیه ولایت پکتیا را با استفاده از موتر بم گذاری شده هدف قرار داد که در نتیجه یک جنرال پولیس و صدها نفر دیگر کشته و زخم برداشتند.

اشرف غنی که برای دیدار با خانواده‌های قربانیان این حملات به پکتیا سفر کرده بود اعلام کرد که روسیه از طالبان حمایت تسلیحاتی می‌کند.

وی همچنین طالبان را نیز متهم کرده بود که از مُـلکی سلاح می‌گیرند که دستانشان به خون یک و نیم ملیون مسلمان افغان آغشته است.

هفته گذشته روزنامه تایمز لندن روسیه را متهم کرد که ماهانه بیش از دو ملیون دالر به طالبان می‌پردازد اما روسیه با تکذیب این موضوع، کشورهای غربی و امریکا را به فرافکنی علیه مسکو متهم کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار