افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 20 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

روسیه، آماده همکاری با اردوی ملی

وزیر خارجه روسیه

به گزارش افغان تلکس به نقل از وزیر خارجه روسیه، این کشور آماده حمایت و همکاری نظامی با اردوی ملی می باشد.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد مسکو در نظر دارد تا به آموزش نیروهای امنیتی و تقویت اردوی ملی کمک کند.

وی در ادامه تصریح کرد کشورش به برقراری امنیت در افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی متعهد است.

وزیر خارجه روسیه اظهار داشت: شمال افغانستان به پایگاه تروریست‌های بین‌المللی به سرکردگی داعش تبدیل شده است و این گروه تروریستی برای ایجاد یک سکوی پرش در منطقه تلاش می‌کند.

لاوروف خاطرنشان کرد: سال گذشته شاهد افزایش بی‌سابقه تولید و کشت مواد مخدر در افغانستان بودیم که این موضوع منابع مالی گروه‌های تروریستی در افغانستان را فراهم می‌کند.

وی افزود: اقدامات عاجل برای جلوگیری از این تهدید باید اجراییه شود زیرا مواد مخدر منابع مالی تروریزم بین‌المللی را تامین خواهد کرد و ثبات کشورهای منطقه و جهان با خطر روبرو می‌شود.

وزیر خارجه روسیه اظهار داشت : مسکو آماده گی دارد تا نیروهای امنیتی افغان را آموزش دهد و به تاثیرگذاری مبارزه اردوی ملی افغانستان با تروریزم کمک کند.

لاوروف همچنین تصریح کرد : توسعه اقتصادی و عمرانی ادامه‌دار در افغانستان می‌تواند من‌حیث عامل تاثیرگذاری در برقراری ثبات در کشور تلقی شود.

وی افزود: اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اتحادیه کشورهای همسود می‌توانند با در اختیار قرار دادن بخشی از بازارهای خود به افغانستان در برقراری ثبات در کشور کمک کنند.

وزیر خارجه روسیه اظهار داشت کشورش برای همکاری چندجانبه در اجرای پلان‌های اقتصادی و زیربنایی در افغانستان آماده است .

این در حالی است که پیش از این رییس جمهور روسیه نیز برای همکاری با امریکا در افغانستان اعلام آماده گی کرده بود و همکاری روسیه و امریکا در مهار تروریزم در افغانستان را موثر دانسته بود.

  1. M Mosawer Ahmadzai :

    افرین زنده باد مرگ بر ترامپ

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار