افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

روزنامه دیلی بیست: پیر آغا ظالمتر از داد الله است!

روزنامه دیلی بیست در شماره اخیر خود مطلبی دارد تحت عنوان “ظالمترین طالبان” که در بخش آن می نویسد، در افغانستان اصطلاحِ وجود دارد که ظالم همیشه جانشین پیدا می کند.

روزنامه می افزاید یک زمانی ملا دادالله به ظلم و وحشت شهرت داشت که حتی بر اطفال و زنان رحم نمی کرد و آنها را به قتل می رساند.

دادالله در سال ۲۰۰۷ در یک عملیات امریکا کشته شد.

اما به نوشته روزنامه، جای او خالی نماند و شخص دیگر مسئولیت وی را در ولایات جنوبی افغانستان زابل، لوگر، میدان وردک و غزنیبعهده گرفت بنام پیر آغا که ظالمتر از داد الله می باشد.

در جریان فعالیت پیرآغا، یک رهبر دینی که به گمان اغلب دانشمند دینی از برما و یا پاکستان بود بنام مفتی ابوذر می خواست به طالبان تسلیم شود.

پیر آغا به او گفت که از منطقه تحت تسلط داعش فرار کند و با خانواده خود به قلمرو او بیاید.

وقتی که او این کار را انجام داد پیر آغا به افراد خود با تبسم گفت که راه را برایش باز کنند تا به این منطقه داخل شود اما همین که به منطقه داخل شد او به یکی از قوماندانان خود دستور داد که موترش را با راکت بزنند .

ابوذر با تمام خانواده و اطفالش که مجموعاً ۱۱ نفر بودند همه کشته شدند.

این اقدام وی بعضی باشنده گان را به غضب آورد که گفتند دیگر این گروه مجاهد نیست بلکه از شیطان پیروی می کند.

مقامات محلی طالبان می گویند که پیرآغا در حدود ۱۲۰۰ جنگجو دارد.

روزنامه دیلی بیست می افزاید، برای مردم افغانستان این یک مصیبت است که ۱۵ سال بعد از سقوط طالبان و حضور عساکر امریکایی و اروپایی در این کشور بازهم چنین افراد ظالم در شهرهای افغانستان زنده می گردند و هر کاری که دل شان می خواهد انجام می دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار