افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

رواج خودکشی در بین نوجوانان بومی کانادا

قانونگذاران پارلمان کنگره یک جلسه فوری برای افزایش اقدام به خودکشی نوجوانان بومی در جوامع دورافتاده و گرفتار فقر این کشور تشکیل دادند.

قانونگذاران کانادا سه‌شنبه شب به وقت محلی، در یک جلسه فوری پارلمان اعلام کردند که افزایش تلاش نوجوانان بومی در جوامع دورافتاده و درگیر فقر کانادا برای خودکشی کاملاً «غیرقابل پذیرش» است و متعهد شد تا اقداماتی را برای جلوگیری از آن صورت دهند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، تنها در آخر هفته گذشته، اقدام به خودکشی 11 عضو جامعه ملت اول «ایتاواپیسکات» در شمال «آنتاریو» موجب شد وضعیت اضطراری اعلام شود. به طور جداگانه یک گروه دوم روز دوشنبه بعد از تلاش برای خودکشی، در شفاخانه بستری شدند.

1.4 ملیون بومی کانادا تا حد زیادی در فقر زندگی می‌کنند، امید به زندگی کمتری در مقایسه با دیگر مردم کانادا دارند و در اغلب موارد قربانی جرایم مرتبط با خشونت هستند.

«جین فیلپات» وزیر صحت عامه کانادا اعلام کرد که میزان خودکشی در بین جوانان بومی این کشور 10 برابر بیشتر از جمعیت کلی جوانان کانادا است. بومیان، حدود 4 فیصد از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند.

دولت جدید لیبرال کانادا ماه گذشته اعلام کرد که حدود 6.54 ملیارد دالر امریکا ظرف 5 سال برای کمک به رویارویی جمعیت بومی کانادا با شرایط وخیم زندگی هزینه می‌کند.

طبق این گزارش، در ایتاواپیسکات در ماه مارچ 28 نفر اقدام به خودکشی کردند و برخی از آنها بزرگسال هستند و اطفال 11 ساله در میان آنهایی بودند که تلاش کردند طی چند روز گذشته خودکشی کنند و پولیس یک گشت‌زنی 24 ساله در واکنش به این بحران آغاز کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار