افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 25 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

رهبر جدید طالبان از سوی رهبری شورای این گروه تعیین شد

ملا هبت‌الله آخندزاده

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان مسلح در خبرنامۀ فرستاده شده به رسانه‌ها کشته شدن ملا اختر محمد منصور رهبر طالبان را تائید نموده، گفته‌است که ملا هبت‌الله آخندزاده به حیث رهبر جدید طالبان و جانشین ملا اختر محمد منصور از سوی رهبری شورای این گروه تعیین گردیده‌است.

بر اساس خبرنامه سراج الدین حقانی و ملا یعقوب پسر رهبر پیشین طالبان ملا محمد عمر به حیث معاونین ملا هبت‌الله آخند‌زاده رهبر جدید طالبان برگزیده شده اند.

ملا اختر محمد منصور رهبر پیشین طالبان مسلح شام روز شنبه در یک حمله طیاره بی‌پیلوت امریکایی در نزدیکی منطقه احمد وال بلوچستان پاکستان کشته شد.

ملا اختر محمد منصور رهبر پیشین طالبان بعد از اعلام و تائید خبر مرگ ملا محمد عمر مؤسس و اولین رهبر گروه طالبان مسلح به تاریخ هشتم اسد سال ۱۳۹۴ از سوی این گروه به حیث رهبر طالبان مسلح اعلان شد.

با انتخاب ملا اختر محمد منصور به حیث رهبر طالبان مسلح بین این گروه‌ اختلافات شدیدی ایجاد گردید که در نتیجه به شمول سید طیب آغا رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر تعداد زیادی از سران شان از وظایف خود کنار رفتند.

در ادامه این اختلافات گروه دیگری از طالبان مسلح به رهبری ملا محمد رسول اعلام موجودیت کرده و ملا اختر محمد منصور را به قتل ملا محمد عمر اولین رهبر طالبان مسلح متهم کرد.

گروه‌های تحت رهبری ملا اختر محمد منصور و ملا محمد رسول بارها در ولایات مختلف افغانستان درگیری‌های شدیدی داشته‌اند که بر اساس گزارش‌ها ملا منصور دادالله معاون ملا محمد رسول هم در اثر درگیری بین این دو گروه در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل از طرف افراد ملا اختر محمد منصور کشته شد.

در زمان رهبری ملا اختر محمد منصور افغانستان به ویژه شهر کابل شاهد خونین ترین رویدادهای تروریستی بوده‌است.

در همین‌حال یک منبع معتبر در ارگ ریاست جمهوری افغانستان که از ذکر نامش خودداری می‌کند می‌گوید تغیر در رهبری طالبان به حکومت مهم نیست و در برابر این گروه مانند گذشته پالیسی شان را به پیش می‌برند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار