افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

رهبران برای افغانستان کاری نکرده‌اند!

احمد سعیدی

احمد سعیدی درباره دو سالگی حکومت وحدت ملی گفت: رهبران دولت کابل جز تقسیم صندلی‌ها کاری برای افغانستان نکرده‌اند…
کارشناس مسایل سیاسی افغانستان با اشاره به پایان دو سالگی حکومت وحدت ملی اظهار داشت که این حکومت توسط امریکا ایجاد شده است و تا زمانی که این کشور بخواهد به کارش ادامه می‌دهد.

وی افزود: با در نظر داشت قانون اساسی، رییس جمهور افغانستان مشروعیت سیاسی و رییس اجرایی مشروعیت حقوقی ندارند.

سعیدی گفت که اشرف غنی و عبدالله عبدالله حتی نتوانستند، توافقنامه سیاسی‌ که حکومت‌ وحدت ملی بر اساس آن ایجاد شد را عملی کنند.

کارشناس افغان درباره ادامه به کار حکومت وحدت ملی نیز تأکید کرد که توافقنامه سیاسی ایجاد حکومت وحدت ملی توسط امریکا ایجاد شد و تا زمانی که این کشور بخواهد، دولت و رهبران کابل به کارشان ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر، شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهور می‌گوید که بیشتر موارد توافقنامه سیاسی ایجاد حکومت وحدت ملی عملی شده است.

به گفتۀ مرتضوی، امضای قانون انتخابات و تصویب قانون ثبت احوال و نفوس افغانستان از موارد چالش برانگیز این توافقنامه است که کار‌های عملی درباره آن بزودی آغاز می‌شود.

معاون سخنگوی اشرف غنی اظهار داشت که سران حکومت وحدت ملی برای عملی‌کردن دیگر موارد توافقنامه مصمم هستند و گام به گام اجرا خواهد شد.

توزیع تذکره‌های الکترونیکی، برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی، ایجاد پست صدارت، آوردن اصلاحات در نظام انتخاباتی از موارد اساسی توافقنامه سیاسی ایجاد حکومت وحدت ملی محسوب می‌شوند که به نظر کارشناسان این موارد عملی نشده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار