افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 17 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

رهبران و خوش خدمتی به آمریکا

اختلاف و کشمکش میان دو رهبر حکومت وحدت ملی همچنان ادامه دارد. کشمکش میان پست های وزارت دفاع ملی، رییس ستاد ارتش و رییس کمیسیون اصلاحات انتخاباتی میان دو شریک قدرت سبب شده است تا سرنوشت این پست ها نامعلوم بماند. تنش ها در چند روز گذشته تا جایی بالا گرفته است که رییس اجرایی حکومت وحدت ملی هشدار داده است که ریاست اجرایی یک پست تشریفاتی و خیالی نیست. اما چرا حکومت وحدت ملی درگیر تنش های درونی شده است و عاقبت این تنش ها چه خواهد بود؟

 

بلقیس روشن عضو پشین مجلس سنا در برنامه «فراخبر» گفت: رییس اجرایی گفته است که پست ریاست اجرایی خیالی نیست، بله خیالی نیست چرا که پست خیالی را یک فرد در ذهن خود می سازد اما این پست و پست ریاست جمهوری تحفه است چرا که نه ریاست جمهوری لیاقت آن را دارد و نه ریاست اجرایی لیاقت پست خود را دارد. این تحفه ای است که از جانب آمریکا به آنها داده شده است. کارهایی که آنها در حال انجام آن هستند خیانت ملی و بر خلاف منافع ملی است. اگر مردم فکر کنند که این رهبران به فکر آنها هستند و به نفع مردم کار می کنند، در خواب و خیال هستند چرا که تا به حال اینگونه نبوده و بعد از این هم نخواهد بود.

 

وی در ادامه افزود: این ها کسانی هستند که بر مردم تحمیل شده اند، کسانی هستند که هرگز برای اولاد مردم دلسوزی ندارند، اگر آنها مسوولیت و احساس انسان دوستی می داشتند در این چند ماه سی و یک نفر ربوده شده از شهروندان افغانستان را آزاد می کردند اما آنها بی خیال در جایگاههای خود نشسته اند. تنها کاری که می کنند مانند مردم عادی، یک اشک نمادین می ریزند و می گویند که ما کار آنها را محکوم می کنیم. در بدخشان بیش از بیست نفر سر بریده شده اند یا در مزار تعداد بی شماری کشته شدند. آنها بسیار بی خیال هستند، چرا که خودشان که در افغانستان زندگی می کنند در مصونیت کامل هستند و فرزندان آنها شهروندان آمریکا و کشورهای اروپایی هستند.

 

روشن در خصوص بی تفاوتی های اشرف غنی نسبت به کشتار هایی که اخیراً در کشور صورت می گیرد اظهار کرد: اشرف غنی بیشتر از اینکه به فکر مردم باشد تشنه قدرت است. وگرنه چرا امروز در فراه جان تعداد زیادی از مردم گرفته می شود و آنها هیچ کاری نمی کنند، در بدخشان سرها بریده می شود و در مزار انتحاری می شود و هیچ کاری صورت نمی گیرد. تنها نقشی که این رهبران دارند این است که تماشاگران خوبی هستند. در این جا است که بسیاری فکر می کنند آنها نیز خود در این وقایع نقش دارند.

 

این عضو مجلس پیشین سنا بی خیالی رهبران حکومت را نسبت به فجایع کشور خوش خدمتی به بادارانشان دانسته و گفت: منافع امریکایی ها در این است که مردم مصروف اخبار تعیین وزیر و .. باشند و آنها خود بتوانند به راحتی پایگاه های خود را در افغانسنتان بسازند و داعش را هم به راحتی جایگزین کنند. این رهبران با کارهای خود بهترین خوش خدمتی را به اربابان خود می کنند و برای خشنودی آنها کار می کنند.

 

وی در خصوص راه حل بیرون آمدن از این اوضاع نا بسامان کشور را اینگونه پیشنهاد داد: همه کسانی که در طول سیزده سال در خیانت ملی شریک بوده اند، حالا در قدرت هستند به همین دلیل است که حالا آنها که در دو تیم هستند نمی توانند با هم وحدت کنند. بهترین راه برای تغییر سرنوشت کشور این است که مردم دیگر حرف های رهبران را باور نکنند، سکوت مرگبار خود را بشکنند، بیش از این منتظر نمانند که آنها اصلاح می شوند راه حل این است که آنها از قدرت دور شوند. در غیر این صورت مردم کشته خواهند شد فرزندان و سربازان ما هم چنان قربانی می شوند و قیمت خونش یک لک افغانی خواهد بود در حالی که فرزندان این رهبران در کشورهای خارجی به خوش گذرانی مشغول هستند.

 

روشن افزود: هیچگاه یک کشور خارجی برای یک کشور آزادی و خوش بختی نمی آورد اگر آزادی بیاورد در کنار آن اسارت را هم می آورد. راه حل این است که هر کشوری که می خواهد دارای استقلال وآزادی و عزت باشد، مردم آن بپا خیزد و دست خاینان خود را بگیرند و از قدرت دور کنند همانطور که نمونه های آن را در کشور های زیاد دیگری دیدیم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار