افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

رهبران حکومت وحدت ملی بخاطر کنفرانس بروکسل متحد خواهند شد!

رهبران

 

بگفته  سخنگوی ریاست اجرائیه، رهبران حکومت وحدت ملی مدتی زیادی قبل از کنفرانس بروکسل با کمک کنندگان صحبت‌های داشته اند و اختلافات داخلی روی روند کنفرانس بروکسل تأثیر نخواهد گذاشت!

 

ریاست اجرائیه حکومت افغانستان می‌گوید: مسئله اختلاف میان رهبران حکومت وحدت ملی، بالای تعهد کمک‌های بین‌المللی به افغانستان تأثیر نخواهد داشت.

 

 

فیصل افزود:

“سیاست‌های داخلی کشور و اختلاف نظر روی بعضی مسایل روی موقف افغانستان یا در کل روی این کنفرانس تأثیر منفی ندارد. هر دو رهبر حکومت وحدت ملی با وحدت کامل در این کنفرانس از افغانستان نمایندگی خواهند کرد.”

 

ثبات داخلی در حکومت، حکومتداری خوب و مبارزه علیه فساد معیارهای اند که جامعه جهانی دایم به حیث شرط‌های اساسی کمک به افغانستان ارایه کرده‌است.

 

زمانیکه از موضوع اختلاف میان رئیس جمهور و رئیس اجرائیه پرده برداشته شد، این نگرانی‌ها افزایش یافت که کشورهای کمک کننده شاید به دلیل بی‌ثباتی در داخل حکومت با دست باز به کمک به افغانستان دل خوش نکند ولی ریاست اجرائیه افغانستان این نگرانی‌ها را بیجا می‌خواند.

 

باز هم جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرائیه در این مورد گفت:

 

“حکومت افغانستان قبل از شرکت در این جلسه تمام موضوعات را که برای افغانستان در این جلسه با ارزش است تکمیل نموده است. دوم اینکه تعهد جهانیان به افغانستان تنها در آستانه کنفرانس بروکسل نبوده‌است. ما روی این موضوع از قبل کار کرده ایم. روی تعهد این کمک‌ها و تعهدی که جامعه جهانی بار دیگر با افغانستان می‌کند از ماه‌ها به اینطرف کار شده‌است.”

 

کنفرانس بروکسل به ابتکار افغانستان و اتحادیه اروپا به تاریخ چهارم و پنجم اکتوبر یعنی به روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

 

در نظر است در این کنفرانس، نمایندگان هفتاد کشور و سی موسسه بین‌المللی شرکت کنند. شرکت کنندگان این کنفرانس نظریات شان را در بخش اصلاحات با حکومت افغانستان شریک خواهند ساخت و سوالاتی را در مورد اجراآت حکومت افغانستان مطرح خواهند کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار