افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 13 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

رهبران حکومت حادثه تروریستی اورلاندو را محکوم کردند

اورلاندو

رییس جمهور فعلی، سابق و رییس اجرایی افغانستان با محکوم کردن حادثه تروریستی اورلاندو که منجر به کشته و رخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر شد را خلاف اصول و موازین انسانی دانسته و آنرا عملی زشت و نابخشودنی خواندند.

روز یکشنبه (دیروز)، «عمر متین» یک شهروند امریکایی با اصالت افغانستانی با سلاح گرم، 50 نفر را در یک باشگاه شبانه به ضرب مرمی کشت و 53 نفر دیگر را زخمی کرد.

عامل مسلح این حمله در صحنه حادثه توسط مأموران پولیس کشته شد. اوباما این تیراندازی مرگبار اورلاندو را یک «اقدام تروریستی و اقدام نفرت‌انگیز» خواند و «اف بی آی» اعلام کرد که هیچ شواهدی مبنی بر ارتباط مستقیم عمر با گروههای تروریستی خارجی تاکنون یافت نشده است.

رییس جمهور فعلی، سابق و رییس اجرایی افغانستان با محکوم کردن حادثه تروریستی «اورلاندو» که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از 100 نفر شد را خلاف تمام اصول و موازین انسانی دانسته و آنرا عملی زشت و نابخشودنی اعلام کرد.

«محمد اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان حمله در ایالت فلوریدای ایالات متحده امریکا را که در اثر آن شماری از باشنده گان کشته و زخم برداشتند، به شدیدترین الفاظ محکوم کرد.

رییس جمهور غنی گفت که هدف قرار دادن افراد را به هیچ عنوانی نمی‌توان توجیه کرد.

اشرف غنی مراتب تسلیت و همدردی خویش را به رییس جمهور باراک اوباما، مردم ایالات متحده و خانواده‌های متاثر شده از این حادثه ابراز می‌کند.

«حامد کرزی» رییس جمهور سابق کشورمان نیز حمله مسلحانه به یک کلوپ در شهر اورلاندا ایالت فلوریدای ایالات متحده امریکا را که باعث کشته و زخمى شدن شمارى زیادى از باشنده گان این ایالت شد را به شدیدترین الفاظ تقبیح کرد.

رییس جمهور پیشین افغانستان این عمل را دور از انسانیت و یک جنایت بشری خوانده و کشتار مردم را در هر جا و به هر نامى که باشد خلاف تمام اصول و موازین انسانى و یک عمل زشت و نابخشودنى دانست.

حامد کرزى براى زخمیان این حادثه اسفناک شفاى عاجل و براى خانواده هاى قربانیان این حادثه صبر جمیل استدعا کرده و خود را در غم شان شریک دانست.

«عبدالله عبدالله» رییس اجرایی دولت وحدت ملی، گفته است که در اثر یک حمله تروریستی در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدای ایالات متحده امریکا 50 تن از باشنده گان بی‌دفاع در اثر یک حمله تروریستی و جنایتکارانه جان خویش را از دست داده و بیش از 53 تن دیگر زخمی شده‌اند.

در اعلامیه آمده است که ریاست اجرایی افغانستان با شدیدترین الفاظ این حمله تروریستی و دهشت افگنانه را محکوم می‌کند و با ابراز همدردی با خانوده قربانیان برای زخمی‌های این حادثه شفای عاجل آرزو دارد.

ریاست اجرایی خاطر نشان کرد که افغانستان من‌حیث قربانی تروریزم و کشوری‌ که در خط اول مبارزه و جنگ با این پدیده ویرانگر قراردارد٬‌ مصیبت و درد ناشی از این جنایت را درک می‌کند.

ریاست اجرایی دولت وحدت ملی تاکید کرده است که تروریزم و تروریست‌ها من‌حیث دشمنان انسانیت از هیچ دین٬ مذهب٬ قوم و نژادی نمایندگی نمی‌کنند. این‌ها در قدم نخست٬‌ دشمن اصلی دین٬‌ مذهب و تمام ارزش‌های انسانی‌اند و پیامی جز مرگ٬‌ خشونت٬‌ جنایت٬ قتل و غارت ندارند.

در اعلامیه آمده است: تکرار حمله‌هایی از این دست٬‌ بار دیگر ما را متوجه تهدید تروریزم در سطح بین‌المللی و همکاری‌های بیشتر برای مبارزه با این پدیده شوم می‌سازد.

ریاست اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان گفته است که حکومت افغانستان در حالی‌که این حمله وحشیانه را محکوم می‌کند و خود را در غم و اندوه مردم ایالات متحده شریک می‌داند و آماده است در مبارزه با دهشت افگنی با حکومت و مردم ایالات متحده با تمام توان همکاری کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار