افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

رهبران جهادي به پا خيـــــــــــزند!!

رهبران پيشين جهادي بايد براي جلوگيري از نفوذ مجدد طالبان به افغانستان پس از خروج نيروهاي بين المللي فعاليت هاي سياسي شان را بگونه مشترك اغاز كنند.اين مطلب را احمد ضيا مسعود، رييس جبهه ملي در جمع فرماندهان جهادي در كاپيسا بيان داشت و افزود، طالبان بايد پس از اين با فرماندهان جهادي وارد گفتگوهاي صلح شوند نه حكومت امريكا !

وي همچنان هشدار داد دور ساختن مجاهدين از صحنه سياسي كشور به ضرر حكومت تمام خواهد شد.

رهبر جببه ماي همچنان خواهان مذاكرات علني حكومت افغانستان وامريكا با طالبان شده گفت، مردم افغانستان بايد از اين روند اگاه شوند.

از سويي هم آقاي ضيا از تمام مجاهدين خواست، فعاليت هاي شان را زير يك چتر سياسي ادادمه داده تا از نفوذ مجدد طالبان و سازمان هاي استخباراتي كشورهاي همسايه و عرب در افغانستان جلوگيري شود.

آقاي مسعود نقش رهبران جهادي را در ساختار سياسي فعلي حكومت يك نقش نمايشي مي داند و مي گويد آنها هيچ گونه قدرتي از خود ندارند و تمام تلاش هايشان براي تحكيم حكومت فعلي ميباشد و متاسفانه با حكومت كنوني اهداف مشتركي پيدا كرده اند.

وي هشدار داد كه كشور در اوضاع نابساماني به سر مي برد و دولت نتوانسته در 10 سال گذشته به خواسته هاي مردم رسيدگي كند ، بنابراين جبهه ملي افغانستان خواستار به وجود آمدن يك نظام پارلماني در كشور است زيرا چنين نظامي در افغانستان باعث مي شود كه تحولات عميقي به نفع مردم در ساحات مختلف جامعه صورت گيرد.

رهبر جبهه ملي در عين حال گفت كه حكومت فعلي قسمأ حامي گروههاي طالبان است و به شكلي مي خواهد طالبان را در ساختار سياسي افغانستان جا دهند. امروز حكومت فعلي منافع مردم را ناديده مي گيرد، اما منافع يك درصد طالبان را مي خواهد به آن ارزش قايل شود.

اين اظهارات درحالي مطرح ميشود كه اخيراً رييس جمهور كرزي از تأسيس دفتر نمايندگي طالبان در قطر براي برقراري صلح در كشور حمايت كرده است.در اين راستا آمريكا نيز تصميم گرفته است تعدادي از اعضاي بلند پايه رژيم طالبان را از زندان گوانتانامو آزاد كنند. افغانستان نيز با اين موضوع موافقت كرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار