افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 7 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

رهایی زندانیان طالب بدون محاکمه؟!

زندانیان طالبان در ولایت غزنی بدون محاکمه عدلی و قضایی آزاد می شوند.

روزنامه دیلی تلگراف چاپ لندن درگزارش جدید خود نگاشته است که این شورشیان در بدل پرداخت پول و مقامات محلی از زندان آزاد می شوند.

بر اساس گزارش این روزنامه شورشیان آزاد شده شامل فرماندهان طالبان نیز می باشند که در مختل ساختن امنیت و کشتار نیروهای آمریکایی دست داشتند.

این در حالی است که ریاست امنیت ملی این گزارش را رد کرده و نشر چنین مطالبی را توطئه علیه اداره امنیت ملی می داند.

روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی نوشته است که شورشیان طالبان در ولایت غزنی بدون آن که مورد بازجویی و محاکمه قرار گیرند از زندان آزاد می شوند.

بر اساس گزارش روزنامه دیلی تلگراف شورشیان آزاد شده در ناامنی ها و کشتار نیروهای آمریکایی نیز دست داشتند اما با پرداخت پول به مقامات محلی غزنی از بند رها شده اند.

محمد عارف شاه جهان رئیس اداره پیشین ریاست امنیت ملی در ولایت غزنی به روزنامه دیلی تلگراف گفته است کسانی که در بدل پول رها می شوند هرگز مورد بازجویی قرار نگرفته و یا شامل پروسه آشتی ملی هم نشدند.

به گفته رئیس پیشین امنیت ملی غزنی تجارت مالی در بدل آزادی زندانیان طالبان از مدت های طولانی به این سو در زندان های این ولایت وجود داشته و آنان طالبان را در بدل دریافت پول آزاد می سازند.

با این حال ریاست امنیت ملی ضمن رد این گزارش نشر چنین مطالبی را توطئه علیه اداره امنیت ملی می داند.

بر اساس گزارش این روزنامه نیروهای آمریکایی نیز در یکی از این قضایا دریافته است که زندانیان آزاد شده حداقل در بدل پرداخت شش هزار و چهارصد دالر پول نقد به مقامات محلی غزنی از زندان رها شده اند اما محمد موسی خان اکبرزاده والی غزنی نیز در مصاحبه با روزنامه دیلی تلگراف ضمن رد این گزارش ها می گوید که تمامی زندانیان در این ولایت مورد محاکمه قرار می گیرند.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار