افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

رجز خوانی معاون وزارت دفاع ملی افغانستان برای طالبان!

من از همین جا به دشمان افغانستان و به کسانی که آنان را رهبری می کنند اعلام می کنم، هر دشتی را که انتخاب می کنید که افراد غیرنظامی سپر نباشند، بیائید تن به تن، یک بر ده و یا یک بر صد می گوئید باهم می جنگیم، هرکه پیروز شد درافغانستان حکومت بکند.

 

بازمحمد جوهری، معاون وزارت دفاع ملی افغانستان درمراسم یادبود ازشهادت امام حسین (ع) که روز گذشته در مرکز تعلیمی ارتش در کابل دائر گردید یک بار دیگر به ناکامی های گروه طالبان در جنگ های اخیر اشاره کرد و گفت که این گروه امسال با راه اندازی بزرگترین عملیات های تهاجمی شان نتوانستند به اهداف شان نایل آیند.

 

او طالبان را متهم کرد که از غیر نظامیان به حیث سپر انسانی استفاده می نمایند تا با این کار شان رعب و وحشت را میان مردم ایجاد نمایند. وی طالبان را برای یک جنگ سرنوشت ساز و رو در فراخواند.

 

آقای جوهری خطاب به سربازان ارتش گفت که نیروهای امنیتی و ارتش باید از شجاعت های امام حسین علیه السلام باید الگو بگیرند و برای دفاع از وطن خود آماده فداکاری باشند.

 

جوهری در این باره چنین گفته است:” این زمان مبارزه است که شما باید هم مانند امام حسین جان فشانی بکنید و از کشور تان دفاع کنید.”

 

این مقام وزارت دفاع ملی طالبان را شکست خورده می داند و آنان را به جنگ رو در رو با نیروهای دولتی فراخواند

بازمحمد جوهری می افزاید:”من از همین جا به دشمان افغانستان و به کسانی که آنان را رهبری می کنند اعلام می کنم، هر دشتی را که انتخاب می کنید که افراد غیرنظامی سپر نباشند، بیائید تن به تن، یک بر ده و یا یک بر صد می گوئید باهم می جنگیم، هرکه پیروز شد درافغانستان حکومت بکند.”

 

درگوشه دیگری از شهر کابل، شماری از فعالان جامعه مدنی یک کمپاین دو روزه را برای گردآوری خون به زخمیان نیروهای امنیتی درشهرکابل راه اندازی کردند. این فعالان جامعه مدنی از مردم می خواهند که برای گرامی داشت ازشهادت امام حسین، به زخمیان نیروهای امنیتی خون بدهند

 

حمیرا ثاقب فعال جامعه مدنی می گوید:” آنچه درتوان مردم ما است به نحوی می تواند کمکی برای سربازانی باشد که در جنگ زخمی می شوند تا بتوانیم آنان را پشتیبانی و کمک کنیم.”

 

احمدشاه ستانکزی فعال جامعه مدنی می گوید:” این کمپاین برای دو روز است و از مردم می خواهیم که با دادن خون، از نیروهای دولتی حمایت کنند و نیز از دولت می خواهیم که به مشکلات نظامیان کشور در میدان های نبرد رسیده گی کند.”

 

از سوی هم، مقام های وزارت دفاع ملی می گویند که درماه های پسین پشتیبانی مردم از نیروهای امنیتی کشوربیشتر شده است و جلب و جذب شهروندان کشور به صفوف ارتش ملی تا ده در صد افزایش یافته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار