افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

ربانی به نور پیوست!

صلاح الدین ربانی عطا محمد نور

به گزارش افغان تلکس به نقل از معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی، صلاح الدین ربانی به منظور گفتگو با عطامحمد نور راهی بلخ شده است.
آقای ربانی که پیش از این سفرش به نیویارک برای اشتراک در نشست ویژۀ سازمان ملل برای افغانستان را به علت ادامۀ مذاکرات با ارگ لغو کرده بود، با شماری از اعضای حزب جمعیت اسلامی و شماری از نماینده گان ولسی جرگه به مزار شریف سفر کرده است.

ذبیح فطرت؛ معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی با نشر تصویری گفته است که صلاح الدین ربانی رییس جمعیت اسلامی ، بسم الله محمدی، عبدالستار مراد، داکتر محی الدین مهدی، جان احمد حقجو و نور رحمان اخلاقی، اعضای شورای رهبری جمعیت اسلامی، و همچنین یک گروه از اعضای ولسی جرگه به مزار شریف سفر کرده است و در میدان هوایی مولانا در بلخ، مورد استقبال آقای نور قرار گرفته اند.

گفته می شود که بيش از ٢٠ وكيل شوراى ملى به هدف ميانجگرى ميان داكترعبدالله عبدالله و عطامحمدنور به همراه ربانی به ولایت بلخ رفته اند.

فهیم فطرت؛ رییس اجراییه جریان سیاسی گذار علت سفر آقای ربانی به بلخ را توقف مذاکرات به دلیل اختلاف نظر میان آقایان غنی و ربانی عنوان کرده است.

وی نوشته است که هنگامی که صلاح‌الدین ربانی وزیر امورخارجه، در میدان هوایی کابل راهی کنفرانس امنیتی نیویارک بود، اشرف غنی از وی میخواهد به این سفر نرود و پروگرام مذاکرات جمعیت و ارگ را به پیش ببرد، چون امریکایی‌ها فشار جدی برای حل اختلافات درون حکومتی وارد کرده اند.

ربانی سفرش را کنسل می‌کند و به حکمت کرزی معین سیاسی وزارت امور خارجه در شهر دُبی دستور می‌دهد تا در کنفرانس نیویارک اشتراک کند. بعدتر روشن می‌شود که اشرف غنی تلاش کرده است به بهانه مذاکرات ارگ و بلخ مانع رفتن آقای ربانی به امریکا شود و این مسئله خشم ربانی را بر می‌انگیزد.
روند مذاکرات بار دگر بدلیل بمیان آمدن اختلاف میان غنی و ربانی متوقف گردیده است.

صلاح‌الدین ربانی امروز به مزار شریف سفر کرده است و از آنجا به ترکیه خواهد رفت. با اینحال از وضعیت برمی‌آید که روند مذاکرات تا زمان نا معلومی به تعویق خواهد افتاد.

  1. Mati Ullah :

    اخبار دروغ

  2. Hafeez Ullah :

    پدرشه كس قبول ندشت يك جنك صلار قاتل قدر فرست بود نور دونه شود انشالله

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار