افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 13 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

رای نمایندگان به نامزدان،به شنبه موکول شد.

معاون اول رییس جمهور درهنگام معرفی این نامزدان از نمایندگان مجلس خواست تا با درنظرداشت اوضاع امنیتی کشوربه این چهره ها رأی اعتماد بدهند.

درهمین حال شماری از نمایندگان گفته اند که مجلس با درنظرداشت منافع ملی ونیزبا در نظرداشت اصل شایسته سالاری به این چهره ها رأی خواهد داد.

معاون اول رییس جمهور درنشستی امروز، بسم الله محمدی را نامزد مقام وزارت دفاع ملی، مجتبی پتنگ را نامزد مقام وزارت امورداخله، اسدالله خالد را به مقام ریاست عمومی امنیت ملی و عزیزالله دین محمد را نامزد مقام وزارت سرحدات و قبایل اعلام کرد.

مارشال محمد قسیم فهیم گفته است: « هرچند نمایندگان مردم صلاحیت دارند که به کدام نامزد وزیر رأی بدهند، اما من از شما خواهش می کنم که اگر به این چهره ها یک بار چانس بدهید، خوب است تا دیده شود که آنان افراد کار کن است یا خیر؟»

ازسوی هم شماری از نمایندگان گفته اند که مجلس با توجه به مداخله های اشکارکشورهای همسایه به ویژه پاکستان درامورداخلی افغانستان ومنافع ملی کشور تصمیم خواهد گرفت.

عضوی مجلس نمایندگان، فرخنده زهرا نادری گفته است: « من باور دارم که نماینده گان ملت بر بنیاد منافع کشور تصمیم خواهند گرفت و هیچ گاه منافع ملی را قربانی منافع همسایه ها نخواهد کرد.»

عضوی مجلس نمایندگان، صادقی زاده نیلی گفته است: « اوضاع امنیتی کشوربسیارنگران کننده است، شما می دانید که سه نهاد مهم امنیتی اکنون با سرپرستان اداره می شوند، باید نماینده گان با درک این واقعیت تصمیم بگیرند.»

گفته می شود که این نامزد وزیران پس از معرفی به مجلس از سوی معاون اول ریاست جمهوری تالار را ترک کردند و برای به دست آوردن حمایت نمایندگان در بیرون از تالار با شماری از نماینده گان دیدار و گفتگو کرده اند.

بربنیاد تصمیم مجلس نمایندگان، قرار است نمایندگان مجلس به روز شنبه به این چهره ها رأی بدهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار