افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

راه های برچیدن فساد از لوی څارنوالی بررسی شد

لوی څارنوالی

جلسۀ ابتدایی به همین منظور  تحت ریاست عبدالله ابراهیم خیل رییس پلان و پالیسی لوی څارنوالی با حضور نماینده های چند ریاست مرکزی این اداره، روز گذشته در تعمیر لوی څارنوالی واقع  دارالامان راه اندازی شد.

در این جلسه روی موضوع برچیدن فساد اداری از این اداره بحث مفصل صورت گرفت. اشتراک کنندگان این جلسه یکی از راه های  برچیدن فساد از لوی څارنوالی را نظارت و ارزیابی دقیق کار څارنوالان می دانند. به باور اشتراک کنندگان این نشست، گزینش کارکنان بر اساس ظرفیت و توانایی می تواند در نابودی فساد اداری نقش اساسی را ایفا کند.

از سوی دیگر اعضای این نشست بر موضوع اخذ امتحان حضوری از کارکنان بخش مسلکی لوی څارنوالی تاکید جدی کردند و افزودند که باید امتحان این عده اشخاص به شکل حضوری اخذ شود.

همچنان نصب کمره های امنیتی و ایجاد سیستم حاضری الکترونیکی از موضوعات مهم دیگر این نشست بود که به منظور محو کردن فساد اداری بر آن تاکید شد.

از تسریع روند ظرفیت سازی در پروسۀ (C.B.R) نیز در این نشست یاد آوری شد و اعضای این جلسه تاکید کردند که باید در این راستا گام های جدی عملی برداشته شود.

زمینه سازی برای تعین وکلای مدافع برای متهمان قضایا در ولایات  مورد دیگری بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت. به باور آنان نبود وکیل مدافع در اکثر ولایات و نقاط  دور دست کشور، زمینه را برای فساد اداری و سو استفاده فراهم می کند.

اعضای این جلسه یاد آور شدند که باید دو شماره رایگان از سوی لوی څارنوالی برای دریافت شکایات شهروندان کشور نیز ایجاد شود. به باور آنان، با تحقق یافتن این امر، مردم می توانند مشکلات خود را به ساده گی  با لوی څارنوالی در میان بگذارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار