- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

راه اندازی برنامه آمادگی بازی کنان تیم ملی کرکت برای مسابقات جام جهانی 2016

شفیق الله ستانکزی رییس اجرایی کرکت بورد افغانستان گفت که آنان برنامه های آمادگی را برای بازی کنان تیم ملی کرکت راه اندازی کرده اند.

 

مقامات کرکت بورد افغانستان می گویند که برای موفقیت های بیشتر تیم ملی کرکت در مسابقات جام جهانی بیست آوره امیدوار اند.

 

مسوولین این بورد روز گذشته در کابل به خبرنگاران گفت: مسابقات بیست آوره جام جهانی کرکت در ماه مارچ سال آینده میلادی در هند برگزار می شود.

 

شفیق الله ستانکزی رییس اجرایی کرکت بورد افغانستان گفت که آنان برنامه های آمادگی را برای بازی کنان تیم ملی کرکت راه اندازی کرده اند:

 

“تیم ملی کرکت افغانستان اکنون در یک مقام بالا قرار دارد، مشکلات موجود مشخص شده و برای حل آن کمیته داخلی ایجاد شده و من به شما اطمینان می دهم که تیم ملی کرکت افغانستان در جام جهانی بیست آوره با یک شیوه جدید و توانایی بالاتر نمایان خواهند شد.”

 

در حال حاضر تیم ملی کرکت افغانستان در ایف، تی، پی یا مسابقات بیست آوره جام جهانی کرکت مقام نهم را دارد.

 

قبل از این تنها ده تیم عضویت این مسابقات را داشت اما تیم ملی کرکت افغانستان به تازه گی پس از پیروزی در چندین مسابقه توانست عضویت دایمی این مسابقات را از آن خود کند.

 

به گفته کرکت بورد افغانستان بر اساس یک تفاهمنامه، تیم ملی کرکت افغانستان در دو یا سه ماه آینده با تیم کرکت زمبابوی پنج مسابقه یک روزه و دو مسابقه بیست آوره را انجام خواهد داد.

 

رییس اجرایی کرکت بورد افغانستان می گوید که برای راه اندازی برخی مسابقات گفتگوها با کرکت بورد کشورهای سریلانکا، پاکستان، هند و انگلستان آغاز شده است.

 

شماری از افراد مجرب در این بخش با استقبال از دست آورد های اخیر تیم ملی کرکت می گویند که برای اشتراک در مسابقات جام جهانی بیست آوره 2016 میلادی کرکت بورد باید جوانان ماهر را انتخاب کند.

 

رییس خان احمدزی کپتان قبلی تیم ملی کرکت افغانستان دراین مورد گفت:

 

“تقاضای من از کمیته انتخابات این است که بازی کنانی را انتخاب کند که وی تنها و تنها برای مسابقات بیست آوره آمادگی داشته باشد و برنامه را برای آنان راه اندازی کند که تمامی تمرینات آنان برای مسابقات بیست آوره باشد به نظر من در تیم ملی بازی کنانی خوب است و اگر برای شان تمرینات مسابقات بیست آوره داده شود مثمر تمام خواهد شد.”

 

تیم ملی کرکت افغانستان در مسابقات راه یابی برای جام جهانی بیست آوره 2016 میلادی در سکاتلند چهار مسابقه را برنده شده و در دوی آن شکست خورد.

 

گفته می شود که افغان ها برای کامیابی بازیکنان تیم ملی کرکت امیدوار اند و توقع می رود تا این تیم پیروزی های متعددی را برای کشور به ارمغان آورد.