افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 8 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

راه‌پیمایی اعتراض آمیز فعالان جامعه مدنی کندز

شماری از باشنده‌گان و فعالان جامعه مدنی کندز در یک راه‌پیمایی از افزایش روز افزون ناامنی‌ها در این ولایت ابراز نگرانی ‌کردند. آنان حکومت وحدت ملی را در قبال تأمین امنیت این ولایت ناکارا و بی‌پروا می‌دانند.

 

اعتراض کننده‌گان هشدار می‌دهند که اگر حکومت عملیات گسترده‌ای را در این ولایت راه اندازی نکنند، به زیان خودشان تصمیم خواهند گرفت.

 

حمیدالله بلوچ یکی از فعالان جامعه مدنی کندز گفت: “هنوز هم در کندز جنگ‌های پراکنده وجود دارد و طالبان می‌کوشند تا در شهر کندز خودشان را جابجا کنند، اگر حکومت در این باره تصمیم نگیرد، شاید کندز دوباره در دست طالبان بیفتد.”

 

غلام ربانی عضو شورای ولایتی کندز نیز خاطرنشان کرد: “مردم کندز از بی خانمانی خسته شده‌اند، مردم کندز از حریق خانه‌هایشان خسته شده‌اند. ما مجبور هستیم که بگوییم دولت دروغگو است. رئیس جمهور دروغ می‌گوید، شما هیچ نوع سیاست در قبال کندز ندارید”.

 

درهمین حال سرپرست ولایت کندز نگرانی کندزیان را به جا می‌داند و از نهادهای مسئول می‌خواهد که برای نابود جنگجویان از شهر کندز تصمیم جدی بگیرند.

 

حمدالله دانشی سرپرست ولایت کندز اظهارداشت: “من هم گفته‌های کندزیان را تائید می‌کنم و طالبان دوباره در شهر کندز جای گرفته‌اند و من هم می‌خواهیم که برای نابودی طالبان یک عملیات گسترده در شهر کندز آغاز شود.”

 

شرکت کننده‌گان این راهپیمایی ادعا دارند که جنگجویان یک بار دیگر جنگ‌های پراکنده را در شهر کندز آغاز کرده‌اند و هشدار می‌دهند که اگر عملیات پاکسازی از سوی نیروهای امنیتی در شهر کندز آغاز نشود، مردم از از دست آزار و اذیت جنگجویان خانه‌هایشان را ترک خواهند کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار