افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 17 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

رادمنش: نیروهای امنیتی افغان هنوز هم به مشاوره و آموزش امریکا نیازمند هستند

معاون سخنگوی وزارت دفاع کشورمان به درخواست اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان هنوز هم به مشاوره و آموزش امریکا و ناتو نیازمند هستند.

 

این اظهارات در حالی مطرح شد که روزهای گذشته برخی از سناتورهای امریکایی به اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان تاکید کرده‌اند.

 

محمد رادمنش گفته است که از مبارزه با تروریزم و آموزش و تجهیز نیروهای افغان توسط امریکا استقبال می‌کنیم و به آن نیاز داریم.

 

معاون سخنگوی وزارت دفاع اذعان کرد که هنوز نیروهای هوایی کشور توانایی و تجهیزات لازم را ندارند.

 

وی درباره تنش‌های اخیر افغانستان و پاکستان نیز گفت که کشورهای کمک کننده باید درباره مداخلات دولت اسلام‌آباد جدی عمل کنند تا صلح و ثبات در افغانستان و منطقه تامین شود.

 

جان‌مک‌کین رییس کمیته نیروهای مسلح مشرانو جرگه امریکا و لندسی‌گراهام سناتورهای ارشد جمهوریخواه این کشور اواخر هفته گذشته بر افزایش عساکر امریکایی در افغانستان تاکید کردند.

 

این سناتورهای جمهوریخواه اعلام کردند که نیروهای امریکایی در سال گذشته از حمله به گروه طالبان برحذر شدند اما اجازه حمله به داعش را در سوریه و عراق داشتند.

 

مک کین و گراهام هشدار دادند که عدم اقدام علیه طالبان از سوی نیروهای امریکایی در افغانستان باعث می‌شود تا این گروه بار دیگر شکل گرفته و آسیب‌های را که در سال‌های گذشته متحمل شده را نیز جبران کند.

 

هرچند برخی از سناتورهای ارشد جمهوریخواه و جنرال‌های اردوی امریکا بر افزایش نیرو در افغانستان پافشاری می‌کنند اما به نظر می‌رسد که ترمپ در رابطه با این موضوع جانب احتیاط را رعایت می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار