افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

رادمنش، اظهارات سخنگوی وزارت خارجه روسیه را رد کرد!

معاون سخنگوی وزارت دفاع کشور گفت: روسیه به جای اتهام‌زنی شواهد مستندی از کمک‌رسانی به داعش ارایه کند.

روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری اعلام کرد که روسیه به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد چرخبالهای ناشناس افراد و تسلیحات داعش را به منطقه استراتیژیک توره بوره در ننگرهار منتقل کرده است.

زاخاروا در ادامه از مقامات افغان و قومندانان امریکایی و ناتو در افغانستان خواست تا در این مورد به روسیه توضیح دهند.

جنرال رادمنش با رد اظهارات سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که تحقیقات حکومت افغانستان نشان می‌دهد حمایت از داعش شایعه است.

وی افزود دولت روسیه نیز ممکن است بر اساس گفته‌های برخی از گروه‌ها و سازمان‌هایی که این شایعات را پخش کرده‌اند، اظهار نظر کرده باشد بنابراین باید مدارک و شواهد خود در این رابطه را به حکومت افغانستان ارایه دهد.

رادمنش تاکید کرد نیروهای امنیتی افغان برای پاکسازی کامل منطقه توره بوره با گروه داعش در این منطقه در حال درگیری هستند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع کشورمان گفت: تا جایی که ما می‌دانیم گروه داعش نیز مانند سایر گروه‌های مخالف دولت از آن سوی خط دیورند از خاک پاکستان وارد افغانستان می‌شوند.

وی اظهار داشت: حکومت برای نابودی داعش تلاش می‌کند و نیروهای امنیتی افغان در شرق و شمال افغانستان درگیر هستند.

این در حالی است که تعدادی از مقامات عالی رتبه حکومت متهم هستند که در همدستی با نیروهای امریکایی از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کنند.

گفته می‌شود از مقامات عالی‌رتبه حکومت حنیف‌اتمر مشاور امنیت ملی و فضل‌هادی‌مسلم‌یار رییس مشرانوجرگه به همکاری با گروه تروریستی داعش در کشور متهم هستند.

گرچه روسیه قبل از این نیز نیروهای امریکایی در افغانستان را به حمایت از گروه تروریستی متهم کرده بود اما این نخستین بار است که مقامات کشورمان نیز زیر سوال برده می‌شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار