افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

رئیس جمهور از سفر بریتانیا به کشور بازگشت

غنی

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز اقامتش در بریتانیا با مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا دیدار کرد. هردو جانب در مورد تأمین امنیت، ثبات افغانستان و منطقه و همچنان در خصوص همکاری‌های نظامی مخصوصاً بلند بردن ظرفیت‌ نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و افزایش امکانات محاربوی برای این نیروها صحبت نمودند.

رئیس جمهور کشور از وزیر دفاع بریتانیا خواست که بخاطر جذب بیشتر محصلان افغان در اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا همکاری بیشتر صورت گیرد.

رئیس جمهور غنی، پس از ظهر دیروز در حالیکه از سوی پولنانسن قوماندان عمومی و مسؤلین اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا مشایعت میگردید، از بخش‌های مختلف اکادمی مذکور دیدن به عمل آورد.

رئیس جمهور غنی با افسران افغان که در اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا مصروف فراگیری آموزش‌های پیش رفتۀ نظامی می‌باشند نیز دیدار کرد و صحبت‌های آنان را استماع نمود. محصلین افغان به رئیس جمهور اطمینان دادند که با تلاش‌های پیگیرانه سعی خواهند کرد، تا آنچه را که در این اکادمی می‌آموزند به نظامیان کشور انتقال دهند و در عرصۀ عمل نیز پیاده سازند.

رئیس جمهور غنی از مسؤلین اکادمی نظامی “سندهرست” بریتانیا خواست که در زمینۀ افزایش شمار استادان با توجه به کیفیت آموزشی این نهاد با اکادمی افسران جوان افغانستان همکاری نمایند. قوماندان عمومی اکادمی نظامی سندهرست در زمینه به رئیس جمهور کشور اطمینان همکاری سپرد.

اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا، اکادمی افسران جوان افغانستان را در بخش تخنیکی همکاری می‌نماید و استادان ورزیدۀ نظامی‌اش را جهت ارتقای ظرفیت افسران کشور، به افغانستان می‌فرستد. افسران و نظامیان کشور در این اکادمی آموزش‌های پیش رفتۀ نظامی را فرا می‌گیرند که معادل به آموزش‌های اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا می باشد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار