افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

رئیس جمهور به دیدارمنسوبین دفاعی رفت

اشرف غنی

روزگذشته اشرف غنی، به فرقه ۱۱۱ اردوی ملی واقع پلچرخی کابل رفت و با منسوبین آن فرقه دیدار کرد.

ابتدا، عبدالنصیر ضیایی قواماندان فرقه ۱۱۱ اردوی ملی به رئیس جمهور کشور خوش آمدید گفت و از وی بخاطر توجه به نیروهای امنیتی و دفاعی و به ویژه فرقۀ ۱۱۱ تشکری کرد.

وی افزود که فرقه ۱۱۱ به‌شمول گارنیزیون کابل با تیم‌های امنیتی مشترکاً جهت تطبیق قانون و حفاظت از جان مردم کار می‌نماید که به‌شمول کمربندهای امنیتی و نواحی، تأمین امنیت این ولایت شامل فعالیت‌های آن می‌باشد و همه منسوبین این فرقه حاضراند شب روز را به‌خاطر حفاظت از جان و مال مردم، تلاش ورزند.

ضیایی افزود که فرقه ۱۱۱ برعلاوه کابل، در کنر، بدخشان، بغلان و ولایات دیگر به‌خاطر دفاع از خاک و حفاظت مردم خود وظیفه انجام می‌دهد و هرکدام این منسوبین حفاظت از خاک را وظیفه خود می‌داند. وی گفت که یک تن از نظامیان ما در روز عروسی خود یونیفورم نظامی پوشیده بود و به وظیفه خود حاضر شد که این عشق به وظیفه و وطن را نشان می‌دهد.

قوماندان ۱۱۱ تصریح کرد که به سلسله عملیات خالد دشمن در مناطق مختلف کشور در مقابل نیروهای امنیتی و دفاعی ما شکست خورده‌اند و ساحات زیادی از وجود دشمن پاکسازی شده‌است و ما حاضر هستیم که در گوشه گوشۀ وطن به‌منظور دفاع از نظام سیاسی انجام وظیفه نماییم.

سپس، جنرال شریف یفتلی لوی درستیز وزارت دفاع ملی از رئیس جمهور کشور بخاطر توجه نسبت به نیروهای امنیتی و عید مبارکی با آنها تشکری کرده افزود: درسال جاری، عملیات خالد با موفقیت جریان دارد و  تا اکنون از اثر آن مناطبق ستراتیژیک دشمن تحت تصرف نیروهای امنیتی و دفاعی در آمده است و رهبری آنان سرکوب گردیدند، تا حالا سه والی نام نهاد طالبان کشته شده‌اند و منابع بشری و زیربناهای لوژستیکی دشمن از بین ورفته‌است.

لوی درستیز به رئیس جمهور اطمینان داد که اردوی ملی افغانستان با عزم راسخ، از مردم و خاک خود دفاع می‌کنند و در درزاب ۳۵ تن که ۷۲ ساعت مقاومت نمودند و دشمن را شکست دادند، نمونۀ بارز این ادعاست.

سپس، محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، عید سعید فطر را به همه قوای امنیتی و دفاعی به خصوص منسوبین فرقۀ ۱۱۱ تبریک گفته افزود: عید مبارکی من را به خانواده‌های تان وسیله شوید.

رئیس جمهورغنی گفت: جای افتخار است که در روز دوم عید با قهرمانان خود هستم، روز اول عید از برکت شما در فضای امن سپری شد و از تلاش‌های شما به نمایندگی از همه مردم تشکر و قدردانی می‌نمایم و افتخار به خانواده‌های شما که همانند شما اولاد قهرمان را تربیت نموده‌اند.

وی افزود که من می‌دانم که بخاطر امنیت، ثبات و حفاظت از افغانستان، شب‌ها را بی‌خواب سپری می‌نمایید، ملت مدیون این بی‌خوابی تان است، من شخصاً مدیون شما هستم تاریخ نام‌های تانرا به خط زرین خواهد نوشت.

رئیس جمهور بیان داشت که دشمنان مردم افغانستان دو هدف داشتند، ابتد اینکه شیرازۀ سیاسی و اجتماعی افغانستان را نابود سازند و دوم افغانستان را به دوجفرافیا تقسیم نمایند، این قربانی و مبارزه شما بود که اهداف و پلان‌های شوم دشمن را به خاک یکسان نمودید.

رئیس جمهور از خانوادۀ که فرزند شان نظر به عشق و علاقه به وطن و مردم، لباس نظامی پوشیده بود، تشکری کرد وی از مقاومت و مبارزه ۳۵ تن از نظامیان در درزاب قدردانی نمود و اطمینان داد که از آنان تقدیر می‌شود.

رئیس جمهورغنی خاطرنشان کرد که صد تن از بریدملان تحت آموزش می‌باشند که پس از ختم دورۀ آموزش به عنوان قوماندانان والسوالی‌ها مقرر خواهند شد.

وی اضافه کرد که پس از حوادث خونین کابل، با ۴۵۰۰ تن از شهروندان کشور دیدار کرده است، آنان با یک صدا از نیروهای امنیتی و دفاعی خود اعلام حمایت کردند که در صد سال گذشته اینچنین حمایت، بی‌نظیر بوده‌است.

وی همچنان گفت که اجماع حمایت از نیروهای امنیتی ودفاعی در سطح همه ولایات کشور گسترش خواهد یافت و همه والیان را هدایت داده است تا به زودی این روند را آغاز نمایند.

رئیس جمهور تصریح کرد که من خانواده و حزب سیاسی ندارم، شما هرکدام تان مانند اولاد من هستید که به این خاک خدمت می‌نمایید و هر افغان باید اولادش را همانند شما تربیه کند، شما برای حق و عدالت مبارزه میکنید، مبارزه شما مقدس است، زیرا از عقاید اسلامی افغانها و بیرق کشور تان دفاع میکنید.

رئیس جمهورغنی اظهارداشت که پلان امنیتی کابل ترتیب شده است و به زودی روند تطبیق آن آغاز می‌شود و این یک پلان اساسی برای امنیت خواهد بود که با تطبیق آن، توانایی نیروهای امنیتی ودفاعی ما نیز افزایش خواهد یافت،

وی گفت که صلاحیت استفاده از سلاح و قدرت را تنها نیروهای امنیتی و دفاعی دارند و به هیچ‌کس دیگر اجازه داده نمی‌شود که به نیروهای امنیتی ود فاعی ما توهین کند، هرکسی که اینجا زندگی می‌کند از برکت نیروهای امنیتی ود فاعی ماست، یونیفورم شما، یونیفورم مقدس می باشد.

رئیس جمهور خطاب به منسوبین دفاعی گفت: شما مسوولین جنگ و صلح هستید، کسی که جنگ می‌کند با او جنگ می‌کنید و کسی که صلح می‌کند با او صلح می‌کنید و ضمانت صلح را نیروهای امنیتی و دفاعی ما می‌کنند.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار